Developres SkyRes - Legionovia 3:0. Jagodzińska liderką beniaminka [STATYSTYKI]

Atakująca Developresu SkyRes Rzeszów Magda Jagodzińska poprowadziła swój zespół do pierwszego w ORLEN Lidze zwycięstwa. W czwartek beniaminek pokonał przed własną publicznością Legionovię Legionowo 3:0.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLPierwsze, historyczne zwycięstwo Developresu SkyRes Rzeszów w Orlen Lidze w dużej mierze zapewniła Magda Jagodzińska. Atakująca rzeszowskiego beniaminka była najlepszą zawodniczką czwartkowego starcia z Legionovią Legionowo. Zdobyła 20 punktów. Kończyła 44 procent piłek w ataku. Miała też dwa asy serwisowe i cztery bloki. Jagodzińska, która wybrana została MVP meczu, szczególnie dobrze zaprezentowała się w końcówkach setów. Kiedy wynik był na styku, brała na siebie ciężar gry i kończyła ważne ataki.

Oprócz atakującej dobrze zaprezentowała się Magdalena Olszówka, która zapisała na swoim koncie 13 punktów. Przyjmująca atakowało z 46-procentową skutecznością. Do tego dołożyła dwa punkty zagrywką.

Po stronie gości najskuteczniejszą zawodniczką była Daria Paszek. Zdobyła 15 punktów (52 procent w ataku). Na to złożyły się trzy bloki i as serwisowy. Drugą najlepiej punktującą siatkarką z Legionowa była Aleksandra Wójcik. Mecz zakończyła z 10 punktami, w tym miała jeden blok.

Jeśli chodzi o statystyki drużynowe, to rzeszowianki były lepsze od rywalek praktycznie w każdym elemencie gry. Lepiej prezentowały się w ataku (46 procent skuteczności - Legionovia 37 procent). Spora różnica była również w perfekcyjnym przyjęciu. Zespół z Legionowa przyjmował na zaledwie 25-procentowej skuteczności. Miał też mniej asów serwisowych (3-8) i popełnił więcej błędów (25-18). Legionovia lepsza była jedynie na siatce. Przyjezdne dziewięć razy blokowały rzeszowianki. Ten mecz skończyły z ośmioma blokami.