Pierwsze zwycięstwo Developresu SkyRes Rzeszów w ORLEN Lidze. 3:0 z Legionovią

Siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów pokonały w 4. kolejce ORLEN Ligi Legionovię Legionowo 3:0. Tym samym odniosły pierwsze, historyczne zwycięstwo w ekstraklasie.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Czwartkowe spotkanie w hali Podpromie pomiędzy Developresem SkyRes Rzeszów a Legionovią Legionowo było meczem drużyn o zbliżonym potencjalne. Tak zresztą przed pierwszą piłką mówił trener gości Maciej Kosmol, którego zespół w poprzedniej kolejce sensacyjnie pokonał na wyjeździe wyżej notowaną ekipę Budowlanych Łódź (3:2). Rzeszowianki natomiast do spotkania z Legionovią nie zaznały smaku zwycięstwa. Terminarz miały jednak trudny, bo mierzyły się z mistrzem i wicemistrzem Polski - Chemikiem Police oraz Impelem Wrocław, a także ze wspomnianymi Budowlanymi.

Początek meczu należał do rzeszowianek, które dzięki błędom rywalek szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Po skutecznej "kiwce" Magdaleny Jagodzińskiej było 6:2. Atakująca Developresu dobrze radziła sobie w ataku i w polu serwisowym. Rywalki miały problem z podbiciem jej zagrywek i do stanu 20:14 nie były w stanie poważnie zagrozić gospodyniom. Wysokie prowadzenie uśpiło rzeszowianki. Podopieczne Wojtowicza zaczęły źle przyjmować, co przełożyło się na atak. Legionovia szybko wykorzystała słabszy okres w grze miejscowych, zdobyła sześć punktów z rzędu i w szeregach Developresu zrobiło się nerwowo. Trener Wojtowicz wziął czas i po chwili trzy kolejne punkty padły łupem jego zespołu. Wtedy znów dały jednak o sobie znać błędy w przyjęciu. Szybko zrobiło się po 23. Na szczęście w końcówce skutecznie zaatakowała Jagodzińska, a po chwili błąd w przyjęciu wykorzystała Magdalena Olszówka, która z przechodzącej piłki zakończyła tę partię.

Drugą odsłonę lepiej rozpoczęły przyjezdne. Po nieudanym ataku ze środka Warzochy szybko zrobiło się 0:3. Za chwilę środkowa Developresu zrehabilitowała się za tę akcję dobrym serwisem i Developres odrobił dwa "oczka". Rzeszowianki goniły wynik, w czym ewidentnie pomagały im rywalki. Słabe przyjęcie siatkarek z Legionowa pozwoliło doprowadzić do remisu po 10. Wówczas skutecznym blokiem popisała się Warzocha.

Kolejne minuty na parkiecie rządziły już miejscowe. Po błędzie Klaudii Algierskiej miały trzy punkty więcej (14:11). Za chwilę Monikę Bociek zablokowała Emilia Mucha i na drugiej przerwie technicznej było 16:13. Mucha powiększyła przewagę w końcówce. Jej skuteczny atak z drugiej linii pozwolił odskoczyć na cztery "oczka" (19:15). Prowadzenia Developres już nie oddał. Dobra końcówka w wykonaniu na prawym skrzydle Jagodzińskiej przypieczętowała zwycięstwo do 21.

Wyrównany początek miał natomiast trzeci set. Przy remisie po 6 dwa z rzędu błędy popełniła Jagodzińska. Najpierw pomyliła się w polu serwisowym, a następnie posłała piłkę w aut z prawego skrzydła i na pierwszej przerwie technicznej zespół z Legionowa prowadził 8:6. Do remisu doprowadził as serwisowy Filipowicz (po 11). Niestety, po tym, jak szybko rzeszowianki odrobiły przewagę, tak szybko straciły trzy kolejne punkty. Najpierw w aut zaatakowała Olszówka. Następnie na lewym skrzydle zatrzymana została Jagodzińska, a w kolejnej akcji swoją piłkę skończyła Algierska. Trener Wojtowicz zmuszony był wziąć czas. Przerwa podziałała. Wybiła z rytmu przyjezdne i znów mieliśmy remis w tym secie (po 15). Ten utrzymał się do stanu po 18. Wtedy dwa punkty z rzędu zdobyły przyjezdne. Po ataku w aut Olszówki Legionovia prowadziła 20:18 i znów o przerwę poprosił szkoleniowiec gospodyń, który był wyraźnie podenerwowany słabą grą swoich zawodniczek.

Olszówka winy odkupiła po przerwie. Jej as serwisowy doprowadził do remisu po 21, a za chwilę kąśliwy serwis pozwolił skutecznie skończyć kontrę Jagodzińskiej. Takiej szansy na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo rzeszowianki już nie odpuściły. Po bloku Jagodzińskiej na Aleksandrze Wójcik było 23:21 dla Developresu. Jagodzińska przypieczętowała również zwycięstwo. Jej dwa skuteczne ataki pozwoliły wygrać seta do 22 i cały mecz 3:0.