Sport.pl

Impel Wrocław - Developres SkyRes 3:1. Siedem bloków Hawryły [STATYSTYKI]

Zespół Developresu SkyRes Rzeszów przegrał we Wrocławiu z Impelem 1:3. Najlepszą zawodniczką w szeregach beniaminka była środkowa Magdalena Hawryła.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLŚrodkowa Magdalena Hawryła, która przed sezonem podpisała kontrakt z Developresem SkyRes Rzeszów, w pojedynku z Impelem Wrocław zdobyła 14 punktów. Atakowała z 40-procentową skutecznością. Połowę punktów zdobyła skutecznym blokiem. Posłała też jednego asa serwisowego. Po 10 punktów zdobyły z kolei przyjmująca Magdalena Olszówka i atakująca Paula Szeremeta. Obie jednak miały niską skuteczność w ataku. Zawodniczki atakowały odpowiednio na poziomie 27 i 26 procent.

Po stronie gospodyń 18 punktów zdobyła przyjmująca Mira Topić (39 procent skuteczności w ataku). W tym dwa punkty Chorwatka zdobyła blokiem. Drugą najlepiej punktującą zawodniczką Impelu była Katarzyna Mroczkowska. Mecz zakończyła ona z 14 punktami na koncie. Na dorobek przyjmującej złożyły się też trzy asy serwisowe i trzy bloki.

Wrocławianki były lepsze praktycznie w każdym elemencie gry. W ataku kończyły 34 procent piłek, przy 32-procentowej skuteczności Developresu. Gospodynie lepiej też przyjmowały. W perfekcyjnym przyjęciu miały 42 procent przy 30 procentach rzeszowianek. Spora różnica była również w bloku i błędach. Drużyna z Wrocławia 15 razy blokowała rywalki, przy 10 skutecznych blokach beniaminka. Podopieczne Marcina Wojtowicza popełniły 30 błędów, Impel 22. Rzeszowianki miały jedynie więcej asów serwisowych (11 - 8).Więcej o: