Developres SkyRes przegrywa z wicemistrzem Polski. "Popracować nad początkiem setów"

Trzecią z rzędu porażkę w ORLEN Lidze zanotowały siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów. Tym razem beniaminek przegrał na wyjeździe z wicemistrzem Polski - Impelem Wrocław 1:3.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Rzeszowianki w starciu z drugą drużyną poprzedniego sezonu w ORLEN Lidze faworytkami nie były. Impel Wrocław to zespół, który w nadchodzących rozgrywkach znów ma grać o najwyższe cele. Developres SkyRes Rzeszów jako beniaminek zbierać ma doświadczenie w pierwszym dla siebie sezonie w ekstraklasie. I tak też było w sobotę we Wrocławiu. Podopieczne Marcina Wojtowicza, podobnie jak we wcześniejszych pojedynkach z Chemikiem Police (1:3) i Budowlanymi Łódź (2:3) zagrały ambitnie. W kluczowych jednak momentach po raz kolejny zabrakło wspomnianego doświadczenia i chłodnej głowy. Szczególnie w czwartym secie, kiedy rzeszowski zespół prowadził 24:23. Ostatecznie skończyło się wygraną Impelu do 24 i z trzech punktów mogły cieszyć się zawodniczki Tore Aleksandersena. - Szkoda tego seta, bo mogłyśmy zdobyć przynajmniej punkt. Z naszej strony były dobre i złe momenty. Na pewno musimy popracować nad początkiem setów. Po raz kolejny źle wchodzimy w mecz i musimy gonić wynik - podkreśliła rozgrywająca Developresu, Karolina Filipowicz.

To trzecia z rzędu porażka beniaminka w ORLEN Lidze. Szansa na przełamanie złej serii nadarzy się już w najbliższy czwartek. Wtedy w hali Podpromie Developres SkyRes zmierzy się z Legionovią Legionowo.