Rywal Developresu wycofał się z turnieju na Podpromiu. Nowy terminarz i regulamin

Bez Legionovii Legionowo rozegrany zostanie II Turniej o Puchar Firmy Developres, który zaplanowano w terminie 19-21 września w hali Podpromie. Dla Developresu SkyRes Rzeszów ma być to sprawdzian generalny przed startem ORLEN Ligi.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLZa zespołem Developresu SkyRes Rzeszów ponad półtora miesiąca przygotowań do pierwszego w historii klubu sezonu w ORLEN Lidze. W planach beniaminka są jeszcze cztery sparingi, które rozegrane zostaną w terminie od 19 do 21 września podczas II Turnieju o Puchar Firmy Developres w hali Podpromie. - Można powiedzieć, że będzie to taki sprawdzian generalny przed zbliżającym się sezonem. Chcę jednak podkreślić, że po turnieju będziemy mieli jeszcze dwa tygodnie do startu ligi. Turniej ma służyć przede wszystkim przetestowaniu różnych ustawień drużyny oraz kilku systemów gry. Dlatego będzie trochę roszad w składzie. W tej chwili nie mam ustalonej pierwszej szóstki. Nad wyjściowym składem będę zastanawiał się później, bo jeszcze trochę czasu zostało do inauguracji sezonu - mówi Marcin Wojtowicz, trener rzeszowskich siatkarek, które we wspomnianym turnieju zmierzą się z czterema innym zespołami z ekstraklasy. Swój przyjazd potwierdziły drużyny Muszynianki Muszyna, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Pałacu Bydgoszcz oraz Budowlanych Łódź. Na liście była również Legionovia Legionowo, ale ten zespół w poniedziałek postanowił wycofać się z zawodów.

W związku z tym zmianie uległ terminarz gier oraz regulamin. W każdym meczu zespołu zagrają trzy punktowe sety. Będzie możliwość rozegrania czwartej partii, ale ona nie będzie liczyć się do klasyfikacji końcowej. O kolejności w tabeli decydować będą zdobyte punkty. W przypadku ich równej liczby kolejnym czynnikiem branym pod uwagę będzie liczba zwycięstw. A jeśli te byłyby równe, to zadecydują tzw. małe punkty. - Zapowiada się ciekawy turniej. Pogramy z zespołami z ekstraklasy i posmakujemy orlenligowej siatkówki. To dobra lekcja dla nas - dodaje szkoleniowiec beniaminka, który w czwartek, wraz z kapitan drużyny Karoliną Filipowicz oraz przedstawicielami innych drużyn, weźmie udział w konferencji prasowej w urzędzie miasta. Spotkanie w ratuszu zapoczątkuje wspominany turniej. Konferencję zaplanowano na godz. 12.

Program turnieju:

19.09 (piątek):

Developres SkyRes Rzeszów - Muszynianka Muszyna (godz. 9.30)

KSZO Ostrowiec Św. - Pałac Bydgoszcz (20 minut po zakończeniu wcześniejszego meczu)

Developres SkyRes Rzeszów - KSZO Ostrowiec Św. (15.30)

Budowlani Łódź - Muszynianka Muszyna (20 minut po zakończeniu wcześniejszego meczu)

20.09 (sobota):

Muszynianka Muszyna - Pałac Bydgoszcz (9.30)

Developres SkyRes Rzeszów - Budowlani Łódź (20 minut po zakończeniu wcześniejszego meczu)

Muszynianka Muszyna - KSZO Ostrowiec Św. (15.30)

Budowlani Łódź - Pałac Bydgoszcz (20 minut po zakończeniu wcześniejszego meczu)

21.09 (niedziela):

KSZO Ostrowiec Św. - Budowlani Łódź (9.30)

Developres SkyRes Rzeszów - Pałac Bydgoszcz (20 minut po zakończeniu wcześniejszego meczu)