Sport.pl

Developres drugi w Trzciance. Przed beniaminkiem sprawdzian generalny na Podpromiu

Na drugim miejscu turniej w Trzciance zakończyły siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów. W najbliższy weekend sprawdzian generalny przed ORLEN Ligą. Rzeszowski zespół zorganizuje trzydniowy turniej w hali Podpromie.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLPrzygotowujące się do sezonu w ORLEN Lidze siatkarki Developresu Rzeszów rozegrały kolejne spotkania kontrolne. W sobotę i niedzielę beniaminek ekstraklasy wziął udział w turnieju siatkarskim w Trzciance, w którym zajął drugie miejsce. W meczu o pierwszą lokatę rzeszowianki uległy MKS Dąbrowie Górniczej (1:3). Wcześniej pokonały KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (3:1) i Zawiszę Sulechów (3:0). - Zagraliśmy bardzo odważnie, na tyle, na ile nas było stać. Przegraliśmy z drużyną z Dąbrowy Górniczej, która ma w swoim składzie wiele doświadczonych zawodniczek. Nam tego doświadczenia zabrakło i to było widać na parkiecie. Turniej oceniam jednak pozytywnie. Mam sporo materiału do analizy. Jest z czego wyciągać wnioski - podsumował zawody w Trzciance trener Marcin Wojtowicz, którego zespół w najbliższy weekend czeka trzydniowy turniej w hali Podpromie. - Można powiedzieć, że będzie to taki sprawdzian generalny przed zbliżającym się sezonem. Trochę roszad w składzie będzie, bo jak na razie nie mam ustalonej pierwszej szóstki. Chcę jeszcze spróbować różnych rozwiązań i dopiero po turnieju zastanowię się nad wyjściowym składem na Chemika Police - dodał szkoleniowiec rzeszowskiego beniaminka.

Oprócz Developresu w turnieju zagra pięć innych drużyn z ekstraklasy: Muszynianka Muszyna, Pałac Bydgoszcz, Legionovia Legionowo, Budowlani Łódź oraz KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Przez kolejne dwa tygodnie zespół Wojtowicza będzie przygotowywał się do ligi na własnych obiektach. Inauguracja ekstraklasy 4 października. W hali Podpromie Developres zagra ze wspominanym Chemikiem Police, mistrzem Polski.Więcej o: