Panie zagrają w plażówkę o 5 tys. zł i puchar Developresu

26 lipca w Leśnej Woli rozegrany zostanie III Otwarty Podkarpacki Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet. - Zostały ostatnie wolne miejsca - mówi wiceprezes Developresu Rzeszów Wiesław Kozieł.
To już trzecia edycja turnieju. Poprzednie dwie cieszyły się sporym zainteresowaniem, a na Podkarpaciu pojawiały się pary nie tylko z regionu, ale także z Małopolski czy ze Śląska. Z roku na rok rośnie też prestiż imprezy i wysokość nagród. W tym roku panie zagrają o 5 tys. zł, a zwycięska para otrzyma aż 2,4 tys. zł. - Do tej pory zgłosiło się już kilka par z regionu, ale mamy także duety ze Śląska i Małopolski - informuje Kozieł.

W poprzedniej edycji turnieju nieoczekiwanie zwyciężyły juniorki z Małopolski: Weronika Olipra i Olga Klocek, które... zapisały się na turniej jako ostatnie. W drodze po wygraną pokonały bardziej doświadczone rywalki i zgarnęły główną nagrodę oraz puchar ufundowany przez prezesa PZPS-u Mirosława Przedpełskiego. Ten także w tym roku postarał się o nagrodę dla najlepszych siatkarek na plaży, a puchar w jego imieniu wręczy sędzia międzynarodowy Piotr Dudek z Żołyni.

W tegorocznej edycji turnieju zmieni się też jego oprawa, nie tylko dla zawodniczek, ale także dla kibiców. Turniej poprowadzi bowiem dziennikarz Polsatu Sport Marek Magiera, który wspólnie z Grzegorzem Kułagą odpowiada za oprawę wszystkich meczów siatkarskich reprezentacji Polski, które odbywają się w naszym kraju. - Potwierdził już swoją obecność podczas naszego turnieju - mówi wiceprezes Kozieł.Ten rozpocznie się o godz. 9, a pół godziny wcześniej odbędzie się losowanie drabinki turniejowej. W imprezie weźmie udział maksymalnie 16 drużyn. Spotkania odbywać się będą na dwóch boiskach, a gra toczyć się będzie systemem brazylijskim, co oznacza, że dopiero dwie porażki będą eliminowały parę z turnieju.

Zgłoszenia duetów do turnieju przyjmowane są do 19 lipca pod adresem: press@developres.rzeszow.pl. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, datę urodzenia, numer PESEL, rozmiar topów oraz przynależność klubową. Wpisowe do turnieju wynosi 50 zł od osoby. - Każda z zawodniczek otrzyma top oraz ciepły posiłek - informuje Kozieł.

Organizatorami turnieju są klub Developres Rzeszów oraz główny jego sponsor - firma Developres Sp. z o.o. Szczegółowe informacje oraz regulamin imprezy dostępne są na stronie internetowej klubu. - To będzie doskonała przygrywka przed nowym sezonem w Orlen Lidze. Dwa dni później nasz zespół rozpoczyna przygotowania do sezonu, a w imprezie wezmą też udział nasze zawodniczki. Turniej w Leśnej Woli będzie więc przedsmakiem emocji na ekstraklasowych parkietach - kończy wiceprezes klubu.