Terminarz Orlen Ligi bez większych zmian. CEV nie namieszał za dużo

Niewiele zmienił się terminarz meczów Developresu Rzeszów w Orlen Lidze w nadchodzącym sezonie. Zmiany w kobiecej ekstraklasie wymusił nowy kalendarz gier w europejskich pucharach.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLGdy wydawało się, że kibice i kluby mogą planować już nowy sezon, Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) zmieniła terminarz spotkań w europejskich pucharach. Developres co prawda nie występuje w żadnym z nich, ale cała Orlen Liga musiała się dostosować do nowych terminów Ligi Mistrzów i Pucharu CEV. Terminarz ekstraklasy kobiet trzeba więc było zmienić.

Na szczęście niewiele, bowiem już wcześniej prezesi wszystkich klubów zgodzili się uniknąć środowych kolejek w rundzie zasadniczej kosztem braku przerwy świątecznej, dlatego też mecze Ligi Mistrzów w środku tygodnia bardzo nie popsuły im planów ligowych. Runda zasadnicza pozostała więc bez zmian. Siatkarki sezon rozpoczną 4 października, a zakończą 28 lutego. Nieco opóźni się start play-off, ale zaledwie o kilka dni. A to z tego względu, że na 14 i 15 marca zaplanowano finałowy turnieju Pucharu Polski. Najważniejsza walka w Orlen Lidze rozpocznie się więc 18 marca. Później w kolejnych rundach zmagań o medale i o miejsca 5.-12. przesunięcia terminów są tylko kosmetyczne, a sezon zakończy się najpóźniej 13 maja.

Przypomnijmy: siatkarki z Rzeszowa rozpoczną sezon starciem z mistrzyniami Polski, Chemikiem Police, przed własną publicznością. W pozostałych meczach może jeszcze zmienić się gospodarz lub te zostaną przełożone, bowiem Developres musi dzielić rzeszowską halę Podpromie z siatkarzami Asseco Resovii, a kilka terminów meczów koliduje ze sobą. Działacze obu klubów mają w najbliższych dniach się spotkać, by ustalić szczegóły współpracy w sprawie hali.