Dwie siatkarki Developresu w kadrze Polski juniorek na kwalifikacje do ME

Aleksandra Kazała i Kinga Stronias znalazły się w szerokiej kadrze reprezentacji Polski juniorek, która w lipcu powalczy o awans do mistrzostw Europy.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLMistrzostwa Europy rozpoczną się w połowie sierpnia w Estonii i Finlandii. Miesiąc wcześniej Polki jednak muszą powalczyć o miejsc w tej imprezie w trzeciej rundzie kwalifikacji. Rywalkami biało-czerwonych będą Rosja, Francja i Niemcy. Awans uzyska najlepszy zespół, a także jeden z drugiego miejsca z dwóch grup.

Kadra Polski zgrupowanie rozpocznie 27 czerwca w Szczyrku. 3 lipca podopieczne Grzegorz Kosatki pojadą do Włoch na turniej towarzyski. 9 lipca odlecą z kolei na turniej kwalifikacyjny do Moskwy.

Szkoleniowiec polskich juniorek powołał 24 zawodniczki, jednak na zgrupowaniu pojawi się ich 16. W tym gronie są dwie młode siatkarki Developresu Rzeszów, które w kolejnym sezonie mają być w szerokiej kadrze zespołu, a także grać w Młodej Orlen Lidze. Jedną z nim jest Aleksandra Kazała, a drugą nowo pozyskana Kinga Stronias.