Sport.pl

Mecz z Rosjankami, turniej u siebie. Plany Developresu przed OrlenLigą

28 lipca rozpoczną przygotowania do nowego sezonu siatkarki Developresu Rzeszów. Pierwszy mecz rozegrają 4 października w hali Podpromie z mistrzyniami Polski, Chemikiem Police.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLZaledwie kilkanaście dni minęło od historycznego awansu Developresu Rzeszów do OrlenLigi, a już niemal w stu procentach rozpisane są przygotowania do kolejnego sezonu. Nic w tym jednak dziwnego, bo do startu ligi zostały niecałe cztery miesiące. A na inaugurację rzeszowianki zmierzą się z mistrzyniami Polski i jednym z faworytów Ligi Mistrzów, Chemikiem Police.

Do debiutanckiego sezonu podopieczne trenera Marcina Wojtowicza przygotowywać się będą od 28 lipca. Dwa dni wcześniej część z nich weźmie zapewne udział w III otwartym Podkarpackim Turnieju Siatkówki Plażowej Kobiet w Leśnej Woli, który Developres będzie organizował po raz kolejny. Później zacznie się praca na całego.

Rzeszowianki przez kilka dni potrenują w hali Podpromie, a od 1 do 10 sierpnia przebywać będą na obozie. Kierunek nie jest jeszcze ostatecznie znany. - Rozmawiamy w tej sprawie z hotelem w Arłamowie - mówi Wiesław Kozieł, wiceprezes Developresu. Znane są natomiast rywalki rzeszowskich siatkarek w przedsezonowych sparingach.Początkiem września Developres zagra z rosyjskim Zarzeczem Odincowo, który będzie przebywał na zgrupowaniu w Kielnarowej. Później rzeszowianki czeka kilka kolejnych sparingów i turniejów, m.in. w Trzciance 13 i 14 września. Beniaminek OrlenLigi zorganizuje także turniej, w którym zagrać mają Legionovia, Muszynianka, KSZO Ostrowiec Św., BKS Bielsko-Biała i Budowlani Łódź. Ten ma się odbyć dwa tygodnie przed startem ligi, od 19 do 21 września.

Przypomnijmy, że do zespołu po awansie dołączyły już libero Lucyna Borek, przyjmująca Emilia Mucha i środkowa Magdalena Hawryła. W Developresie jest jeszcze jedno wolne miejsce dla przyjmującej, a jej nazwisko powinno być znane do końca miesiąca. Z klubu odeszły natomiast środkowe Izabela Cieśnik i Anna Myjak, przyjmujące Gabriela Mazur i Barbara Adamska, a libero Paulina Peret została kierownikiem zespołu.Więcej o: