Sport.pl

Zmiany kadrowe w Developresie. Nowa libero wzmocni beniaminka ORLEN Ligi

Występująca na pozycji libero Lucyna Borek będzie w nowym sezonie zawodniczką beniaminka Orlen Ligi Developresu Rzeszów. Z drużyną żegna się natomiast pięć siatkarek.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLLucyna Borek jest wychowanką innego zespołu z Podkarpacia - Karpat Krosno. Z tą drużyną wywalczyła awans do II ligi. Następnie przeniosła się do Krakowa, gdzie występowała w tamtejszym AZS-ie. Przed sezonem 2012/13 27-letnia Borek trafiła do PTPS-u Piła, skąd po zakończeniu rozgrywek znów wróciła do Krakowa. Tym razem jednak podpisała kontrakt z Wisłą. Borek w Developresie o pozycję libero w wyjściowej "szóstce" rywalizować będzie z Pauliną Filipowicz.

To nie koniec zmian kadrowych w rzeszowskim zespole, który w połowie maja w turnieju barażowym w Bydgoszczy wywalczył historyczny awans do Orlen Ligi. Drużynę Marcina Wojtowicza wzmocnić mają jeszcze dwie przyjmujące oraz środkowa. - Skład mamy praktycznie zamknięty, ale na razie nie możemy jeszcze ogłosić nowych nazwisk. Będziemy to robić systematycznie - mówi Wiesław Kozieł, wiceprezes Developresu.

Nazwiska nowych siatkarek poznamy w najbliższych dniach. Na razie wiadomo, że beniaminka ekstraklasy opuszcza pięć zawodniczek. W przyszłym sezonie w Developresie nie zobaczymy środkowych Izabeli Cieśnik i Anny Myjak. Pierwsza z nich trafi najprawdopodobniej do Sparty Warszawa. Myjak, która ma jeszcze przez rok ważny kontrakt z rzeszowskim klubem, ma zostać wypożyczona do AZS-u Opole.Z rzeszowskim zespołem rozstają się też przyjmujące Barbara Adamska i Gabriela Mazur. Koniec przygody z siatkówką zapowiedziała natomiast libero Paulina Peret. Adamska po dwóch latach wraca do Mysłowic. Z kolei Mazur podobnie jak wspomniana Cieśnik ma być zawodniczką stołecznej Sparty.

Zmiany nastąpią też w szerokiej kadrze. W niej miejsca nie będzie już dla Aleksandry Mich, która dostała od klubu wolną rękę w poszukiwaniu sobie nowego pracodawcy. Z pierwszą drużyną nie będą trenować również Elżbieta Wojtunik i Małgorzata Barszcz. Te zawodniczki mają ogrywać się na razie w II lidze oraz lidze juniorek. W szerokiej kadrze zostanie jedynie reprezentantka Polski juniorek Aleksandra Kazała.Więcej o: