Sport.pl

ORLEN Liga. Pięć siatkarek odchodzi z Developresu Rzeszów

Środkowe Izabela Cieśnik i Anna Myjak, przyjmujące Barbara Adamska oraz Gabriela Mazur oraz libero Paulina Peret nie będą w przyszłym sezonie w Orlen Lidze bronić barw Developresu Rzeszów.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLZespół Developresu Rzeszów rozpoczął kompletowanie kadry na przyszły sezon w Orlen Lidze. Na początek z beniaminkiem z Podkarpacia żegna się pięć siatkarek. Odchodzą środkowe Izabela Cieśnik i Anna Myjak, przyjmujące Barbara Adamska oraz Gabriela Mazur oraz libero Paulina Peret, która postanowiła zakończyć przygodę z siatkówką - informuje oficjalna strona klubu.

Cieśnik wraz z Mazur najprawdopodobniej trafią do Sparty Warszawa. Adamska wraca natomiast do zespołu z Mysłowic, gdzie grała przed podpisaniem kontraktu z Developresem. Myjak z kolei ma być wypożyczona. Wstępnie dostała propozycję gry w AZS-ie Opole.

W ich miejsce mają pojawić się nowe zawodniczki. - Jeśli się nic nie wydarzy, to w zespole będziemy mieć dwie nowe przyjmujące, libero i środkową bloku - zdradził niedawno w rozmowie z serwisem rzeszow.sport.pl wiceprezes Developres Wiesław Kozieł.W szerokiej kadrze drużyny Marcina Wojtowicza nie będzie miejsca również dla Aleksandry Mich, Małgorzaty Barszcz oraz Elżbiety Wojtunik. Pierwsza z nich dostała wolną rękę w poszukiwaniu sobie nowego pracodawcy. Barszcz i Wojtunik grać będą w lidze juniorek i II lidze. Jedyną młodą zawodniczką, która zostaje z pierwszym zespołem, jest reprezentantka Polski Aleksandra Kazała.Więcej o: