Developres czy Karpaty? Kluczowe starcie o Orlen Ligę

Zwycięstwo Developresu Rzeszów w dzisiejszym meczu z Karpatami Krosno w turnieju barażowym o Orlen Ligę zapewni drużynie Marcina Wojtowicza awans do ekstraklasy. Początek spotkania o godz. 18.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLRzeszowianki dzisiejszym meczem z Karpatami Krosno rozpoczynają walkę o Orlen Ligę w turnieju barażowym w Bydgoszczy. "Karpatki" natomiast we wtorek w meczu otwarcia uległy miejscowemu Pałacowi 1:3 i aby przedłużyć swoje szanse na grę w ekstraklasie w przyszłym sezonie w pojedynku z Developresem, nie mogą pozwolić sobie na porażkę. Jeśli stanie się inaczej, czwartkowy mecz rzeszowskiego zespołu z Pałacem nie będzie miał znaczenia. Awans wywalczą bowiem drużyny z Bydgoszczy i Rzeszowa.

Podopieczne Marcina Wojtowicza we wtorek wieczorem trenowały w hali Łuczniczka. Natomiast w środę rano szkoleniowiec przeprowadził godzinny rozruch. - Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra. Przez ostatni miesiąc ciężko pracowaliśmy, ale z treningu na trening zespół prezentował się coraz lepiej. Dziś boisko zweryfikuje naszą formę - mówił po porannym rozruchu trener Developresu.Pojedynek z Karpatami będzie ósmym spotkaniem obu drużyn w tym sezonie. W sezonie zasadniczym każdy z zespołów wygrywał na własnym parkiecie po 3:0. Z kolei w półfinale I ligi lepsze były "karpatki", które sensacyjnie pokonały rzeszowianki 3:2. Trzy z tych pięciu pojedynków kończyły się tie-breakiem. - O przegranym półfinale już zapomnieliśmy. Dzisiejszy dzień może okazać się kluczowy, ale nie musi. Mamy swoje założenia taktyczne na to spotkanie i przede wszystkim chęć wygrywania. Nic tylko wyjść na parkiet i zagrać dobry mecz - dodał Wojtowicz.

Drużynie Developresu podczas turnieju w Bydgoszczy pomagał będzie Jan Such. Doświadczony trener, były siatkarz Resovii i szkoleniowiec tego zespołu obserwował wtorkowy mecz Karpat z Pałacem. - Karpaty widziałem podczas ubiegłorocznego turnieju o awans do I ligi i w porównaniu z wczorajszym meczem, który mnie rozczarował, zespół z Krosna zaprezentował się słabiej. Pałac też nie zachwycił. Z obu stron było dużo błędów. Nie było dynamicznego i silnego ataku - ocenił doświadczony trener, który 10 lat temu wraz z obecnym asystentem Wojtowicza Stanisławem Pieczonką wprowadził siatkarzy Resovii do ekstraklasy.

Mecz Developresu z Karpatami będzie można zobaczyć na oficjalnej stronie rzeszowskiego klubu. Początek transmisji o godz. 18.