Turniej barażowy o Orlen Ligę wcześniej. Znamy terminarz

Nie jak planowano 16 maja, ale trzy dni wcześniej rozpocznie się turniej barażowy o Orlen Ligę, w którym zagrają m.in. siatkarki Developresu Rzeszów. Awans wywalczą dwa z trzech zespołów.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLTurniej, który rozegrany zostanie w Bydgoszczy, wyłoni ostatnich dwóch ekstraklasowiczów, którzy uzupełnią stawkę poszerzonej od nowego sezonu Orlen Ligi. Na polu bitwy zostały Pałac Bydgoszcz (10. zespół Orlen Ligi), Developres Rzeszów (3. zespół I ligi) oraz przegrany barażu Nafta Piła (9. drużyna Orlen Ligi) lub Karpaty Krosno (wicemistrz I ligi). Pewne jest, że w turnieju nie zagra natomiast czwarty zespół - Budowlani Toruń, który wycofał się z gry w związku z brakiem środków finansowych.

Zmianie uległ też termin rozpoczęcia rywalizacji. Początkowo turniej miał być rozegrany w terminie 16-18 maja, ale jego inaugurację przesunięto na 13 maja. Na początek gospodynie - Pałac - zagrają z Naftą bądź Karpatami. Developres Rzeszów walkę o Orlen Ligę rozpocznie dzień później. Awans wywalczą dwie najlepsze ekipy. - Musimy zrobić wszystko, by awansować do Orlen Ligi. To nasz cel - mówi Wiesław Kozieł, wiceprezes Developresu.

Rzeszowski zespół od niespełna dwóch tygodni przygotowuje się do decydującej walki o ekstraklasę. Do maja siatkarki Marcina Wojtowicza mają trenować na własnych obiektach. Później w planach jest rozegranie kilku sparingów. - Jest kilka pomysłów, ale zobaczymy, czy uda nam się znaleźć rywala. Nie sztuką jest zagrać mecz z kimś, kto jest już praktycznie na wakacjach lub gra w III lidze. Musimy tak dobrać sparingpartnerów, aby mecze kontrolne coś nam dały - podkreśla szkoleniowiec Developresu.Terminarz:

13 maja: Pałac Bydgoszcz - Nafta Piła/Karpaty Krosno

14 maja: Developres Rzeszów - Nafta Piła/Karpaty Krosno

15 maja Pałac Bydgoszcz - Developres Rzeszów