Podtrzymać formę na Karpaty. "Dziewczyny wiedzą, o co grają"

Zespół Developresu Rzeszów przygotowuje się do najważniejszej części sezonu. - Jesteśmy w miejscu, z którego nie chcemy zawrócić - mówi przed półfinałową rywalizacją play-off z Karpatami Krosno trener rzeszowianek Marcin Wojtowicz.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLZnakomita postawa Developresu Rzeszów w rundzie zasadniczej premierowego sezonu w I lidze rozbudziła apatyty kibiców siatkówki w Rzeszowie. Beniaminek z drużyny, która miała walczyć o utrzymanie, stał się jednym z kandydatów do awansu do Orlen Ligi. Szanse na to są spore, bo nawet gdyby nie udało się zwyciężyć w finale play-off, to kolejna szansa pojawi się najprawdopodobniej w turnieju, z którego dwie najlepsze drużyny awansują do ekstraklasy. Wszystko przez pomysł powiększenia najwyższej klasy rozgrywkowej kobiet, o którym informowaliśmy już wcześniej. Liga miałaby liczyć nie 10, a 12 zespołów i byłaby zamknięta. Niebawem Polski Związek Piłki Siatkowej ma wydać ostateczną decyzję w tej sprawie. - Oby nie trzeba było rozgrywać tego turnieju - mówi Marcin Wojtowicz, trener Developresu, który z pomysłu poszerzenia ligi jest zadowolony. Chce jednak wywalczyć awans, wygrywając w finale pierwszoligowych rozgrywek.

Na początek rzeszowianki będą jednak musiały uporać się z Karpatami Krosno. Z tym zespołem już w sobotę rozpoczną rywalizację w półfinale play-off. - Nie myślimy o tym, co będzie po zakończeniu sezonu. Dla nas najważniejszy jest pierwszy mecz. To, co założyliśmy sobie przed sezonem, chcemy dalej realizować - podkreśla Wojtowicz.Siatkarki Developresu formę na decydującą fazę sezonu szlifują od tygodnia. - Chcemy podtrzymać formę z końcówki sezonu zasadniczego. Skupiamy się, by sportowo być przygotowanym jak najlepiej. Musimy dopracować pewne rzeczy, tak aby nie popełniać prostych błędów. W tym tygodniu dodatkowo będziemy już trenować pod kątem Karpat Krosno - wyjaśnia szkoleniowiec Developresu i dodaje, że stawka, o jaką walczy zespół, nie przerośnie jego podopiecznych. - Po meczach w Pucharze Polski z drużynami z Orlen Ligi jesteśmy mentalnie mocniejsi. Dziewczyny wiedzą, o co grają. Jesteśmy w miejscu, z którego nie chcemy zawrócić. W play-off trzeba już walczyć na całego - zaznacza Wojtowicz.

Pierwsze spotkanie Developresu z Karpatami odbędzie się w sobotę o godz. 18 w hali IV LO w Rzeszowie. Mecz nr dwa rozegrany zostanie dzień później o godz. 15. Zwycięzca trzech spotkań awansuje do finału, gdzie zmierzy się z wygranym z pary KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Budowlani Toruń.