Sport.pl

Puchar Polski. Developres przegrywa w Bielsku. Aluprof lepszy w bloku i ataku [STATYSTYKI]

W rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski Developres Rzeszów przegrał w Bielsku z Aluprofem 0:3 i odpadł z rozgrywek. Bielszczanki zdominowały rzeszowską drużynę szczególnie w bloku i ataku.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLStawka niedzielnego meczu przerosła siatkarki Developresu. Podopieczne Marcina Wojtowicza, po zwycięstwie u siebie z Aluprofem 3:0, w rewanżu potrzebowały wygrać tylko jednego seta. Przyjezdne źle jednak weszły w mecz i w pierwszej partii wysoko uległy do 11. Po takim ciosie rzeszowianki już nie zdołały się podnieść. Przegrały gładko 0:3 i to zespół z Bielska zagra w turnieju finałowym w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Developres w pojedynku z Aluprofem miał duże problemy w ataku. Siatkarki z Rzeszowa atakowały zaledwie z 29-procentową skutecznością (44 procent Aluprofu). Duża różnica była również w bloku. Bielszczanki zdobyły w tym elemencie aż 15 punktów przy zaledwie dwóch Developresu. Gospodynie miały też cztery asy serwisowe przy jednym serwisie punktowym gości. Praktycznie po równo było w przyjęciu (45 procent Aluprof - 47 procent Developres).Najskuteczniejszymi zawodniczkami rzeszowskiej drużyny były Magdalena Olszówka i Paula Szeremeta. Obie zdobyły po 11 punktów. Pierwsza z nich atakowała na 34-procentowej skuteczności. Szeremeta z kolei skończyła co drugą piłkę (50 procent).

Liderkami zespołu z Bielska były natomiast Małgorzata Lis i Helena Horka. Obie zapisały na swoim koncie po 13 oczek. Lis skończyła 62 procent swoich piłek. Horka atakowała przy 45-procentowej skuteczności.Więcej o: