Puchar Polski: Developres rozbił Pałac Bydgoszcz. Słabe przyjęcie i skuteczność gości [STATYSTYKI]

W rewanżowym spotkaniu VI rundy Pucharu Polski Developres Rzeszów pewnie pokonał ostatni zespół z Orlen Ligi Pałac Bydgoszcz 3:0 i awansował do ćwierćfinału tych rozgrywek. Rzeszowianki były lepsze od rywalek z Bydgoszczy praktycznie w każdym elemencie.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLZespół Developresu do zwycięstwa poprowadziły Magdalena Olszówka, Paula Szeremeta i Ewa Śliwińska. Olszówka z Szeremetą zdobyły po 13 punktów. Dwa oczka mniej dołożyła Śliwińska. Ta ostatnia atakowała przy 53-procentowej skuteczności. Dołożyła też trzy asy serwisowe.

Po stronie gości po 8 punktów zdobyły Tamara Kaliszuk i Julia Twardowska. Ich skuteczność w ataku, podobnie jak całego zespołu, nie była jednak zbyt wysoka.Siatkarki Pałacu skończyły zaledwie 29 procent swoich piłek. Rzeszowianki atakowały natomiast przy 43-procentowej skuteczności. W przyjęciu również lepszy był zespół Marcina Wojtowicza (58 procent do 45). Podobnie w blokach (9 - 7) i asach serwisowych (6 - 5). Gospodynie popełniły za to 21 błędów własnych przy 17 pomyłkach rywalek.