Sportowa złość Developresu na ostatnią Spartę Warszawa

Przed zespołem Developresu Rzeszów kolejny mecz z jedną z najsłabszych drużyn rozgrywek. Tym razem beniaminek w swojej hali w 14. kolejce podejmować będzie ostatnią w tabeli Spartę Warszawa.

Wszystko o Developresie Rzeszów w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLZa siatkarkami Developresu Rzeszów trudny tydzień. Podopieczne Marcina Wojtowicza musiały bowiem wymazać z pamięci sensacyjną wpadkę z ubiegłego weekendu, kiedy przegrały z outsiderem ligi SMS-em PZPS Sosnowiec 0:3. Była to druga w tym sezonie porażka beniaminka, który do prowadzącego zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego traci już pięć punktów.

Przegrana o niczym jeszcze nie przesądza. Developres nie powinien mieć bowiem większych problemów z zakwalifikowaniem się do play-off. Jednak taki styl gry nie przystoi drużynie z czołówki tabeli. - To dobra nauka na przyszłość - uważa szkoleniowiec rzeszowskiej drużyny, który liczy, że w sobotę jego siatkarki zrehabilitują się i pokażą, że ostatni mecz był tylko wypadkiem przy pracy. - Liczę na sportową złość dziewczyn. Wyciągnęliśmy wnioski i musimy iść do przodu. Taki zimny prysznic powinien nam pomóc w dalszej części sezonu. Zdobyliśmy cenne doświadczenie - dodaje Wojtowicz.

Lepszej okazji do rehabilitacji rzeszowianki mieć nie mogły. W sobotę rywalem będzie ostatnia Sparta Warszawa. Rywalki nie wygrały od siedmiu kolejek. W dodatku ugrały w tym spotkaniach zaledwie dwa sety. - Ostatni mecz z Sosnowcem pokazał, że w lidze nie ma łatwych spotkań. W tej lidze każdym może wygrać z każdym - przestrzega trener Developresu.

Początek meczu o godz. 18.

Trudny pojedynek czeka z kolei innego beniaminka z Podkarocia - Karpaty Krosno. Trzecia obecnie drużyna zaplecza Orlen Ligi zagra na wyjeździe w Sulechowie z Zawiszą. Zespół Dominika Stanisławczyka w ubiegłym tygodniu sięgnął po trzy punkty w meczu z Murowaną Gośliną i na skutek wspomnianej porażki Developresu zbliżył się do rzeszowianek na cztery oczka.

Spotkanie z Zawiszą będzie okazją do rewanżu "karpatek". W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami rywalki z Sulechowa dosyć gładko wygrały w Krośnie 3:0.

Początek meczu o godz. 17.30

Pozostałe pary 14. kolejki:

Wisła Kraków - SMS PZPS Sosnowiec, Budowlani Toruń - Silesia Volley, Murowana Goślina - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski