Zwycięstwo i awans Developresu w Pucharze Polski. Czas na drużynę z Orlen Ligi

Pierwszoligowy Developres Rzeszów wygrał w trzech setach spotkanie z SMS-em PZPS Sosnowiec w meczu V rundy Pucharu Polski. W kolejnej fazie rywalizacji zmierzy się z drużyną z Orlen Ligi. Losu rzeszowskiego zespołu nie podzielił zespół Karpat MOSiR-u Krosno, który przegrał z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim 0:3.

Wszystko o Developresie Rzeszów w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PL

Siatkarki Developresu Rzeszów w spotkaniu z młodzieżowymi reprezentantkami Polski nie miały trudnego zadania, by awansować do kolejnej fazy rywalizacji Pucharu Polski. Najbardziej wyrównana była tylko druga partia, którą SMS Sosnowiec przegrał do 23. W pozostałych dwóch setach młodym siatkarkom zabrakło argumentów, by powalczyć o dalszą grę.

Pierwsza i trzecia odsłona praktycznie bez historii. Rzeszowianki po raz drugi w tym sezonie dały lekcję siatkarskiego rzemiosła młodszym koleżankom, przeważając niemal w każdym elemencie. W poszczególnych partiach Developres szybko uzyskiwał prowadzenie, które bez większego problemu zdołał dowieźć do końca.

Rzeszowianki w tym spotkaniu zagrały nieco zmienionym składem. Trener Marcin Wojtowicz dał odpocząć Karolinie i Paulinie Filipowicz, wystawiając na rozegraniu Adriannę Szady, a na libero Paulinę Peret.

Kolejna runda Pucharu Polski rozegrana zostanie na przełomie stycznia i lutego.

Developres Rzeszów3
SMS Sosnowiec0
Sety: 25:15, 25:23, 25:17

Developres: Olszówka, Nowakowska, Warzocha, Śliwińska, Szady, Jagodzińska, Peret (libero) oraz Mazur, Cieśnik, Adamska, Myjak.

SMS: Smarzek, Pacak, Grzelak, Nowakowska, Trocińska, Bałdyga, Damaske (libero) oraz Krzeszewska, Antosiewicz, Stronias.

Karpaty kończą rywalizację w Pucharze

Karpaty MOSiR Krosno przegrały pierwsze z dwóch spotkań, jakie czekają je w tym tygodniu z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim. Dzięki zwycięstwie w trzech setach w 1/8 Pucharu Polski zagrają goście.

Z wyjątkiem pierwszego seta, w którym karpatkom nie udało się nawiązać walki z liderem pierwszej ligi, to w dwóch kolejnych setach rywalizacja była wyrównana. Niestety w decydujących momentach siatkarkom z Krosna zabrakło chłodnych głów i nie zdołały przełamać konsekwentnie zdobywających kolejne punkty ostrowiczanek.