J. Ślączka, trener Stali Rzeszów: Myślałem, że będzie trudniej

- Wygraliśmy wysoko, myślałem jednak, że będzie trudniej - mówił po zwycięstwie 60:30 nad Polonią Bydgoszcz trener żużlowców Stali BETAD Leasing Rzeszów Janusz Ślączka.

Chcesz wiedzieć wszystko o żużlowcach Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLRzeszowianie pokonali rywali bardzo wysoko i tym samym zapisali na swoim koncie trzy meczowe punkty. Zwycięstwo przyszło dość łatwo, a tylko kilku zawodników zespołu z Bydgoszczy próbowało nawiązać walkę z gospodarzami. - Nie jechaliśmy źle, ale dużą rolę odegrała regulacja. Tor w Rzeszowie jest bardzo ciężki. Mieliśmy dużo słabsze motocykle, a wszyscy zawodnicy gospodarzy pojechali koncertowo, także jeden z młodzieżowców. My dostaliśmy smary - mówił Jacek Gollob, trener Polonii.

W ekipie gospodarzy kilku żużlowców pojechało doskonale, najlepszy był Duńczyk Nicklas Porsing, który w ostatnich spotkaniach zawodził. Tym razem zdobył komplet punktów wraz z bonusami. - To była dla niego ostatnia szansa. W piątek podczas treningu znaleźliśmy przyczynę tego, że jego motocykl był bardzo słaby. Wymieniliśmy zapłony i zaczęło to jechać w meczu - mówił po meczu trener Ślączka. - Jestem szczęśliwy. Wprowadziłem trochę zmian i wreszcie zaczęły wychodzić mi starty - dodał Porsing.