Stal BETAD Leasing Rzeszów jadą w Krakowie

Żużlowcy Stali BERAD Leasing Rzeszów wracają do walki o punkty w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. W piątek czeka ich wyjazdowy mecz z Speedway Wandą Instal Kraków.


Chcesz wiedzieć wszystko o Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLPiątkowe starcie Stali BETAD Leasing z Rzeszów z Speedway Wandą Instal Kraków będzie pojedynkiem trzeciej z siódmą drużyną tabeli Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Rzeszowianie po 12. kolejkach mają na koncie 18 punktów. Sześć więcej od krakowskiego zespołu, który pojechał jedno spotkanie więcej. W pierwszym meczu w Rzeszowie górą byli żużlowcy trenera Janusza Ślączki, którzy wygrali sześcioma punktami 48:42. Teraz też będą faworytem. Gospodarze bowiem w spotkaniu ze Stalą pojadą osłabieni. W dniu meczu swoje zawody w Anglii ma trzeci najlepiej punktujący zawodnik gospodarzy Sam Masters. - Faworyta nie ma. W tej lidze każdy mecz jest inny. Chcemy pojechać dobre zawody - powiedział trener Ślączka.

W związku z brakiem w składzie Mastersa krakowianie chcieli przełożyć piątkowy mecz ze Stalą, ale rzeszowski zespół nie wyraził zgody. - Termin meczu wyznaczony został na piątek i nam ten termin pasuje - uciął krótko trener rzeszowskiej Stali BETAD Leasing, który w Krakowie wystawi praktycznie najmocniejszy skład. Do dyspozycji trenera Ślączki będą m.in. Dawid Lampart, Maciej Kuciapa i Karol Baran. Zabrakło natomiast Scotta Nichollsa. W barwach Stali zadebiutuje natomiast Nicolas Covatti.

W Częstochowie 13 sierpnia

Drużyna trenera Ślączki o punkty w Krakowie powalczy po trzytygodniowej przerwie. W niedzielę Stal miała zmierzyć się w Częstochowie z miejscowym Włókniarzem, ale po raz trzeci trzeba było przełożyć to spotkanie. Żużlowcom na drodze znów stanęła pogoda. Zaplanowano już nowy termin tego spotkania. Oba kluby ustaliły, że będzie to 13 sierpnia. Obecnie czekają na potwierdzenie z Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Początek meczu Speedway Wandy Instal Kraków ze Stalą BETAD Leasing Rzeszów o godz. 17:30.

Awizowane składy:

Stal BETAD Leasing Rzeszów: 1. Karol Baran, 2. Nicklas Porsing, 3. Maciej Kuciapa, 4. Nicolas Covatti, 5. Dawid Lampart, 6. Patryk Wojdyło.

Speedway Wanda Instal Kraków: 9.Grzegorz Walasek, 10.Mateusz Szczepaniak, 11.Edward Mazur, 12.Zbigniew Suchecki, 13.Patrick Hougaard, 15.Michał Nowiński.