Finał Brązowego Kasku nie dla juniorów z Rzeszowa

Dwóch juniorów Stali BETAD Leasing Rzeszów Patryk Wojdyło i Mateusz Rząsa zakończyło na półfinale swoją przygodę z turniejem o Brązowy Kask. Obaj odpadli w półfinale w Świętochłowicach.

Chcesz wiedzieć wszystko o żużlowcach Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Mateusz Rząsa do Świętochłowic pojechał kilka dni po upadku w Nice Polskiej Lidze Żużlowej w Rawiczu. - Odczuwa skutki tego upadku, ale poczuł się lepiej i jedzie na turniej - mówił Janusz Ślączka, szkoleniowiec Stali BETAD Leasing Rzeszów. W Świętochłowicach jednak nie poszalał. Wystąpił tylko w dwóch biegach, w których przyjechał ostatni i zakończył zawody na 15. miejscu.

Nieco lepiej spisał się Patryk Wojdyło, który zdobył 7 punktów (2,0,0,2,3). To dało mu ex aequo dziewiąte miejsce. Potrzebny był dodatkowy bieg, w którym Wojdyło przegrał jednak z Michałem Gruchalskim i to junior Włókniarza Częstochowa został rezerwowym w finale.

Zawody wygrał Daniel Kaczmarek z Fogo Unii Leszno, przed Sebastianem Niedźwiedziem z Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra i Robertem Chmielem z ROW-u Rybnik.