300 tys. od miasta dla żużlowców Stali Rzeszów. I maszyna startowa

Miasto przekaże żużlowcom Stali Rzeszów 300 tys. zł na promocję poprzez żużel. Rozpisze też kolejny przetarg na wymianę maszyny startowej.

Chcesz wiedzieć wszystko o żużlowcach Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLRzeszowianie dostaną z ratusza pomoc, o którą zabiegali od dawna, choć raczej nie w kwocie jakiej pierwotnie oczekiwali. Pieniądze na promocje będą mniejsze niż rok temu, ale wtedy przecież Stal jeździła w PGE Ekstralidze, teraz na jej zapleczu. Miasto właśnie poinformowało o "zamiarze zawarcia umowy" na promocję. - Taka jest procedura, musimy to ogłosić. Będziemy jeszcze w tym tygodniu rozmawiać z klubem co za te pieniądze proponuje, jaka będzie ta promocja miasta - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. - W przyszłym tygodniu planujemy podpisać umowę, a pieniądze pojawią się na koncie Stali niedługo po tym - dodaje.

Miasto musi jeszcze także wymienić maszynę startową na stadionie miejskim. To wymóg, by tor miał licencję uprawniającą do rozgrywania na nim meczów i przeprowadzania treningów. Ta, która jest obecnie, regularnie się psuła. Termin na jej wymianę minął końcem marca, podobnie jak na wprowadzenie dodatkowych zaleceń. Przez kilka dni Stal nie mogła trenować na własnym torze.

- Mamy licencję warunkową na tor, wszystkie wyszczególnienia zostały naprawione, za wyjątkiem tej maszyny. Licencja obowiązuje do 30 maja - informuje Chłodnicki. Jeśli chodzi o wymianę maszyny, to miasto ogłosiło już przetarg. - Wpłynęły dwie oferty, które jednak dwukrotnie przekraczały pieniądze zarezerwowane na ten cel. Przetarg został unieważniony i w najbliższych dniach ogłosimy kolejny - dodaje rzecznik prezydenta Rzeszowa. Wykonawca będzie miał cztery tygodnie na wykonanie prac.