Żużlowcy Stali Rzeszów pojadą w Gdańsku. Nie na plażę

- Jedziemy wygrać - zapowiada trener Stali Rzeszów Janusz Ślączka. Żużlowcy z Rzeszowa w Gdańsku pojadą pierwszy w tym sezonie wyjazdowy mecz. Dla Wybrzeża będzie to w ogóle początek sezonu.

Chcesz wiedzieć wszystko o żużlowcach Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLRzeszowianie tydzień temu udanie zainaugurowali rozgrywki w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Na własnym torze pokonali Orła Łódź 50:39 i dali jasny sygnał, że trzeba się będzie z nimi liczyć. Teraz pierwszy test na obcym torze, w Gdańsku, który w tym sezonie jeszcze nie jeździł, oficjalnie. Wybrzeże pojechało kilka sparingów, pokazując się w nich z dobrej strony. O punkty powalczy dopiero w niedzielę, ponieważ spotkanie 1. kolejki z Lokomotivem Daugavpils zostało przełożone.

- Ciężko powiedzieć jak to wyjdzie, okaże się w niedzielę - mówi Janusz Ślączka, trener stalowców, którzy... nie mają gdzie trenować. Tor stracił licencję z ostatnim dniem marca, a miasto nie wykonało na stadionie miejskim potrzebnych prac. Dlatego do Gdańska Stal jedzie niemal z marszu, bez przygotowania na własnym torze.

Trener Ślączka w Gdańsku składu nie zmienił, na razie. - W niedzielę może się okazać, że będą jakieś zmiany - mówi tajemniczo i w swoim stylu Ślączka, który przestawił tylko jedną parę. Teraz prowadzącym pierwszy duet będzie Duńczyk Nicklas Porsing, a nie Maciej Kuciapa jak w pierwszej kolejce. Niewiadomo też, kto będzie młodzieżowcem Stali obok Grzegorza Bassary. Drugi junior rzeszowian to w tym sezonie "gość". - Kogo będziemy gościć okaże się w niedzielę - dodaje Ślączka.

Gdańszczanie na własnym torze mogą być bardzo groźni. To zespół trochę nieobliczalny, który może sporo namieszać w Nice Polskiej lidze Żużlowej. Z drugiej strony podobnie jest traktowana Stal, która jednak może być mocniejsza u siebie. Dyspozycja kilku zawodników na obcych torach jest sporą niewiadomą.

Początek spotkania w niedzielę o godz. 14.

Awizowane składy:

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

9. Krzysztof Jabłoński, 10. Oskar Fajfer, 11. Linus Sundstroem, 12. Anders Thomsen, 13. Renat Gafurov, 14. Dawid Wawrzyniak

Stal Rzeszów:

1. Nicklas Porsing, 2. Maciej Kuciapa, 3. Karol Baran, 4. Scott Nicholls, 5. Dawid Lampart, 7. Grzegorz Bassara.