Formalności dopełnione! Stal Rzeszów pojedzie w Nice Polskiej Lidze Żużlowej

Komisja Licencyjna przy PZM-ot podtrzymała licencję dla Stali Rzeszów na występy w przyszłym sezonie w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Oznacza to, że rzeszowscy żużlowcy już oficjalnie mają zapewniony start na zapleczu ekstraklasy.

Chcesz wiedzieć wszystko o żużlowcach Stali Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLA jeszcze kilka dni temu nie było to wcale takie pewne. Stal miała prawie 2 mln zł długu wobec zawodników, którzy jeździli w jej barwach w minionym sezonie. Rzeszowianie co prawda otrzymali licencje na występy w Nice PLŻ, ale warunkowo. Do 29 lutego musieli przedstawić ugody z żużlowcami, co do spłaty zadłużenia. Rozmowy trwały do ostatnich dni, a nawet godzin. Ostatecznie Stal dogadała się z każdym z zawodników i z datą 29 lutego wysłała pisma do żużlowej centrali. - Zaczynamy spłatę. Niektórzy zawodnicy dostaną pieniądze już w najbliższych tygodniach - tłumaczy prezes Speedway Stal S.A., Andrzej Łabudzki. Spółka zarządza zespołem występującym w rozgrywkach ligowych.

Najdłuższa ugoda opiewa na trzy lata, na tyle też przygotowany jest plan naprawczy. - Ale chcemy to spłacić jak najszybciej. Najbliższy sezon traktujemy jako ten, w którym chcemy wyjść z długów - dodaje Łabudzki. Nieoficjalnie mówi się, że największe zaległości, ok. 0,5 mln zł rzeszowianie mają wobec swojego lidera Amerykanina Grega Hancocka. Ale i z nim udało się dogadać.

Ugody to jedna sprawa, ale ich zawarcie musiała jeszcze potwierdzić Komisja Licencyjna. Dokumenty na szczęście dotarły na czas i w środę oficjalnie zostało potwierdzone, że rzeszowianie mogą wystartować w lidze. Stal była na to gotowa, skład zamknęła już kilka tygodni temu, a na początku kwietnia, meczem z Orłem w Łodzi rozpocznie zmagania ligowe.