Stal Rzeszów pojedzie w połączonej Nice Polskiej Lidze Żużlowej

W żużlowym sezonie 2016 drużyny rywalizować będą w PGE Ekstralidze i Nice Polskiej Lidze Żużlowej. W tej drugiej wystąpić ma Stal Rzeszów.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Stali. Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLO połączeniu Nice Polskiej Ligi Żużlowej z II ligą pisaliśmy końcem grudnia ubiegłego roku na rzeszow.sport.pl . W czwartek Polski Związek Motorowy wydał w tej sprawie oficjalny komunikat. Czytamy w nim m.in., że w rozgrywkach połączonych ligi wystąpi dziewięć zespołów, w tym Stal Rzeszów.

Rozgrywki składać będą się z dwóch części:

Część zasadnicza, w której każda z drużyn spotyka się z każdym przeciwnikiem dwukrotnie, po jednym razie na torze własnym i przeciwnika. W sezonie 2016 drużyny klubów Stowarzyszenie Hawi Racing Team Opole i RKS Kolejarz Rawicz rozgrywają jedynie po jednym spotkaniu z każdym przeciwnikiem na własnym torze, nie dotyczy to meczów pomiędzy drużynami klubów Stowarzyszenie Hawi Racing Team Opole i RKS Kolejarz Rawicz, rozgrywanych na zasadach ogólnych (mecz i rewanż). Ustala się, że zaplanowane w terminarzu mecze wyjazdowe rozgrywane przez drużyny klubów Stowarzyszenie Hawi Racing Team Opole i RKS Kolejarz Rawicz zwane dalej " meczami nierozegranymi" są rozstrzygane na korzyść ich przeciwnika w stosunku 40:0. Weryfikacja tych oraz pozostałych meczów następuje zgodnie z RSŻ w ciągu 14 dni od daty kalendarzowej rozegranych zawodów.

Część finałowa rozgrywana jest w formie dwumeczu, w którym drużyny spotykają się po jednym razie na torze własnym i przeciwnika.

W rundzie finałowej spotykają się drużyny, które zajęły pierwsze i drugie miejsce w tabeli po części zasadniczej. Punkty zdobyte w części zasadniczej nie są zaliczane do części finałowej

czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie Polskiego Związku Motorowego.

O wygranej w dwumeczu decydują kolejno: większa suma punktów meczowych, następnie większa suma punktów biegowych, wyższa pozycja w końcowej tabeli po rundzie zasadniczej. Gospodarzem pierwszego meczu rundy finałowej będzie zespół sklasyfikowany niżej w tabeli po części zasadniczej.

Zwycięzca rozgrywek Nice Polskiej Ligi Żużlowej uzyska awans do PGE Ekstraligi. Druga drużyna walczyć będzie w barażu.

Drużyny sklasyfikowane na miejscach 1 - 8 mają prawo do uczestnictwa w PLŻ (1) na 2017 o ile liczba drużyn, które uzyskały stosowaną licencję pozwoli na utworzeniu rozgrywek DM I i DM II ligi 2017.

Drużyny sklasyfikowane na miejscach 9 - 11 będą uczestniczyć w PLŻ (2) w 2017 o ile liczba drużyn, które uzyskały stosowaną licencję pozwoli na utworzeniu rozgrywek DM I i DM II ligi 2017

- czytamy w komunikacie.