PGE Stal Rzeszów wypożyczyła Łukasza Sówkę. Do II ligi

Łukasz Sówka, który nie miał większych szans na występy w PGE Ekstralidze w barwach PGE Stali Rzeszów, został wypożyczony do drugoligowego Wybrzeża Gdańsk.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Stali. Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLŁukasz Sówka w rzeszowskiej drużynie jeździł od 2012 roku. Żużlowiec, który w ubiegłym sezonie po raz ostatni występował w roli juniora, w obecnych rozgrywkach w barwach PGE Stali wystąpił tylko w jednym biegu, w którym nie przywiózł punktu. Działacze rzeszowskiego zespołu postanowili wypożyczyć go do występującego w II lidze Wybrzeża Gdańsk. Sówka już wcześniej miał trafić do tej drużyny, ale w połowie maja działacze nie doszli do porozumienia.

22-letni żużlowiec przygodę z żużlem rozpoczynał w Ostrowie Wielkopolskim. Zanim podpisał kontrakt z rzeszowskim zespołem, Sówka występował w Falubazie Zielona Góra.

PGE Stal Rzeszów w czwartek na zakończenie pierwszej rundy będzie walczyć o punkty w Gorzowie Wielkopolskim z aktualnym mistrzem Polski, Stalą. Początek meczu o godz. 17.