Czaja i Rempała z PGE Stali w krajowym finale IMŚJ

Dwóch juniorów PGE Stali Rzeszów, Artur Czaja i Krystian Rempała, uzyskało awans do krajowego finału eliminacji indywidualnych mistrzostw świata juniorów na żużlu. Czaja wygrała półfinał w Łodzi.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Stali? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Były żużlowiec Włókniarza Częstochowa, który przed sezonem przeniósł się do Rzeszowa, okazał się najlepszy w turnieju w Łodzi, gdzie zdobył 14 punktów (3,2,3,3,3). Drugie miejsce zajął Krystian Pieszczek (SPAR Falubaz Zielona Góra), a trzecie Oskar Polis (Włókniarz Częstochowa).

Drugi półfinał, który odbył się w Rawiczu, wygrał natomiast Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław). Drugi był Kacper Woryna (ŻKS ROW Rybnik), a trzeci Alex Zgardziński (SPAR Falubaz Zielona Góra).

Szóste miejsce zajął drugi z rzeszowskich juniorów Krystian Rempała. 17-latek w turnieju głównym zdobył 8 punktów (2,1,3,d,2), podobnie jak pięciu innych żużlowców, dlatego też o awansie do finału zadecydować musiał miniturniej. W nim Rempała startował aż trzy razy. W pierwszym półfinale był drugi i nie awansował do decydującego biegu. W barażu także zajął drugie miejsce, ale za to wygrał decydujący, finałowy wyścig, co dało mu szóstą pozycję.