Remont toru za 189 tys. zł. Przetarg rozstrzygnięty

Rozstrzygnięto przetarg na remont toru żużlowego na stadionie miejskim przy ul. Hetmańskiej. Modernizacji za 190 tys. zł dokona firma Baster-Pol. Prace ukończone mają być do końca przyszłego tygodnia. W tym czasie żużlowcy PGE Stali Rzeszów do sezonu w PGE Ekstralidze przygotowywać się będą poza Rzeszowem.
Do przetargu na remont toru żużlowego na stadionie miejskim wystartowały cztery firmy - poinformował rzecznik prezydenta Rzeszowa Maciej Chłodnicki. Ostatecznie zdecydowano się na wybór firmy Baster-Pol. W ramach umowy ma zostać poprawiony m.in. krawężnik, odnowiony tor, wymieniona część bandy, a także dosypane 200 ton nawierzchni. Do tego doliczono zakup dwóch zegarów, które w trakcie meczów PGE Ekstraligi staną w parku maszyn i na murawie stadionu. - Łączny koszt remontu to ok. 189 tys. zł - mówi Justyna Sokołowska z urzędu miasta. - Chcemy jak najszybciej zakończyć prace na stadionie miejskim. Do końca przyszłego tygodnia wszystko powinno być zrealizowane - dodaje.

6 kwietnia żużlowcy PGE Stali Rzeszów, którzy w poprzednim sezonie wywalczyli awans do ekstraklasy, zainaugurują ligowe rozgrywki. Przed własną publicznością zmierzą się z FOGO Unią Leszno. Ich występ będzie sporą niewiadomą, bo jak dotąd podopieczni trenera Janusza Ślączki nie mieli okazji potrenować wspólnie przed zbliżającym się sezonem. Wszystko przez przeciągające się sprawy przetargowe na remont toru.

Żużlowcy PGE Stali po raz pierwszy na wspólny trening chcieli wyjechać we wtorek, ale miasto zwróciło się z prośbą o przełożenie zajęć. Zespół musi więc szukać okazji do trenowania na innych obiektach. Jak choćby w chorwackim Gorican, gdzie trenują Dawid Lampart, Artur Czaja i Krystian Rempała. Obcokrajowcy natomiast formę szlifują u siebie, a Mirosław Jabłoński szuka toru na północy Polski.