Sport.pl

Kolejny wychowanek wraca do PGE Stali Rzeszów

34-letni żużlowiec Karol Baran podpisał kontrakt z beniaminkiem Enea Ekstraligi PGE Stalą Rzeszów. - To tzw. umowa warszawska - tłumaczy Andrzej Łabudzki, prezes Speedway Stal SA

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Stali? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLBaran jazdę na żużlu rozpoczął w 1998 roku i do 2006 roku ścigał się w barwach rzeszowskiego klubu. Później drogi zawodnika i miejscowego zespołu się rozeszły. Teraz po kilku latach żużlowiec znów związał się umową ze swoim macierzystym klubem, ale jego szanse na jazdę w barwach PGE Stali nie są raczej wielkie. - Karol podpisał z nami umowę, ale nadal szuka sobie klubu. To tzw. umowa warszawska - wyjaśnia krótko prezes Łabudzki.

Baran w poprzednim sezonie ścigał się w Wandzie Kraków w II lidze. Był najskuteczniejszym polskim żużlowcem w tej lidze, ze średnią 2,236 punktu na bieg.

Łącznie z Karolem Baranem kadra PGE Stali Rzeszów liczy obecnie dziewięciu seniorów. Kilka dni temu aneks do umowy podpisał Łukasz Sówka, a obok niego polskimi seniorami będą też Dawid Lampart i Mirosław Jabłoński. Do tego dochodzi jeszcze pięciu obcokrajowców: Amerykanin Greg Hancock, Szwed Peter Ljung oraz Duńczycy Peter Kildemand, Kenni Larsen i Hans Andersen.Więcej o: