Maciej Kuciapa odchodzi z PGE Stali Rzeszów. Do Krakowa

To już przesądzone, Maciej Kuciapa nie będzie reprezentował barw PGE Stali Rzeszów w przyszłym sezonie. Wychowanek rzeszowskiego klubu przenosi się do Krakowa.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Stali. Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLSpeedway Wanda Instal Kraków to beniaminek Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Pozyskanie Macieja Kuciapy z pewnością można traktować w kategoriach wzmocnienia, bo popularny "Mały" wykręcił w zeszłym sezonie średnią 1,833.

39-letni Kuciapa dopiero po raz czwarty w karierze zmienia barwy klubowe, bo przez większość czasu był wierny rzeszowskiej Stali. Odchodził tylko w latach 2001 - 2002 do Zielonej Góry, w sezonie 2008 do Rybnika i 2013 do Lublina.

Teraz przed Maciejem Kuciapą krakowski rozdział żużlowej kariery. Warto dodać, że tamtejsi działacze bardzo chętnie sięgają po wychowanków klubu z Rzeszowa. Wcześniej podpisali już bowiem umowy z Karolem Baranem i Rafałem Trojanowskim.

Przypomnijmy, że we wtorek skład na sezon 2015 w Enea Ekstralidze ogłosi rzeszowska PGE Stal. Wiadomo, że kontrakty z zespołem z Hetmańskiej podpisali Greg Hancock, Dawid Lampart, Mirosław Jabłoński i Artur Czaja. Niewykluczone, że do PGE Stali trafi również trzeci zawodnik Włókniarza Częstochowa Peter Kildemand. Umowy przedłużyli natomiast Kenni Larsen, Peter Ljung i Krystian Rempała.