Kolejny Duńczyk w PGE Stali Rzeszów?

Peter Kildemand, Kenni Larsen, a może też Hans Andersen. W przyszłym sezonie w zespole PGE Stali Rzeszów może ścigać się nawet trzech Duńczyków. Ten ostatni jest podobno blisko beniaminka Enea Ekstraligi.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Marmie? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLRzeszowianie powoli kompletują skład, ale nikt nie chce potwierdzić żadnej informacji. - Wszystko ogłosimy tuż przed świętami - mówi Andrzej Łabudzki, prezes Speedway Stal SA, która zarządza zespołem. Łabudzki od początku układania klocków odnośnie nowej drużyny nie mówi nic na temat składu. Nie potwierdził nawet transferu juniora Artura Czai, który sam stwierdził, że przenosi się do Rzeszowa.

Prezes nie potwierdza też porozumienia z Hansem Andersenem. O transferze Duńczyka napisał w poniedziałek portal SportoweFakty.pl. Andersen po okresie jazdy w Polonii Bydgoszcz wciąż miał startować w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Ostatecznie jednak zdecydował się powalczyć o skład w Rzeszowie, w najwyższej klasie rozgrywkowej. Powalczyć, bo nie ma być on podstawowym zawodnikiem.

Pozycje obcokrajowców w PGE Stali zajmą najprawdopodobniej jego rodacy Peter Kildemand i Kenni Larsen oraz Amerykanin Greg Hancock. Larsen podobno już przedłużył kontrakt (był liderem zespołu w Nice Polskiej Lidze Żużlowej), a Kildemand i Hancock mają przyjść do zespołu odpowiednio z Częstochowy i Tarnowa.

Pozostaje jeszcze kwestia obstawienia pozycji polskich seniorów. Tutaj wymienia się Mirosława Jabłońskiego, Dawida Lamparta czy mającego ważny kontrakt Łukasza Sówkę, dla którego będzie to pierwszy sezon w gronie seniorów.

Hans Andersen w minionym sezonie wystartował w 14 meczach Nice PLŻ, w których zdobył średnio 1,803 pkt na bieg.