Sport.pl

ŻKS ROW Rybnik sparingowym rywalem PGE Stali Rzeszów

Z ŻKS-em ROW Rybnik zmierzą się żużlowcy PGE Stali Rzeszów w okresie przygotowawczym do sezonu w Enea Ekstralidze. To jak na razie jedyny znany sparingpartner rzeszowskiego zespołu.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Marmie. Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLMecz kontrolny pomiędzy PGE Stalą Rzeszów a ŻKS-em ROW Rybnik zaplanowano na 28 marca. Dzień później obie drużyny pojadą rewanż na rzeszowskim torze.

Przypomnijmy, że drużyna PGE Stali z początkiem grudnia otrzymała warunkową licencję na występy w Enea Ekstralidze. Rzeszowianie w ubiegłym sezonie wywalczyli awans, ale ich start w najwyższej klasie rozgrywkowej był zagrożony. Ze sponsorowania klubu wycofała się bowiem firma Marma Polskie Folie. Wobec tego działacze, na czele z prezesem Andrzejem Łabudzkim, musieli szukać innego źródła finansowania. Budżet udało się domknąć. Przy Hetmańskiej trwa kompletowanie składu. Z drużyną łączeni są Amerykanin Greg Hancock, Duńczyk Peter Kildemand oraz Mirosław Jabłoński. Na starty w Rzeszowie zdecydował się natomiast Artur Czaja. Blisko porozumienia jest Duńczyk Kenni Larsen.Więcej o: