Sport.pl

Artur Czaja pierwszym nabytkiem PGE Stali Rzeszów!

20-letni junior Artur Czaja będzie w sezonie 2015 żużlowcem PGE Stali Rzeszów. To pierwszy transfer rzeszowian przed nowymi rozgrywkami.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Marmie? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLKlub z Rzeszowa jeszcze niedawno nie wiedział, czy w ogóle wystartuje w Enea Ekstralidze. Po wycofaniu się Marty Półtorak i jej firmy ze sponsorowania żużla wydawało się, że nie będzie w stolicy Podkarpacia pieniędzy na ekstraklasę. Okazało się jednak, że prezes Andrzej Łabudzki zebrał potrzebny budżet i zgłosił zespół do Enea Ekstraligi. To było w środę, a już w piątek rzeszowianie otrzymali licencję warunkową na jazdę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Można więc było kompletować skład, choć oficjalnie kontrakty podpisywać można będzie dopiero po 19 grudnia. Wtedy też podpis pod umową złoży Artur Czaja, który przez całą swoją karierę związany był z Włókniarzem Częstochowa. Klub spod Jasnej Góry popadł jednak w kłopoty finansowe i dał Czai wolną rękę. Ten będzie jeździł w Rzeszowie na zasadzie wypożyczenia. Dla młodego żużlowca będzie to ostatni rok jazdy jako junior. - Tor w Rzeszowie mi odpowiada. Dobrze rozmawiało mi się z prezesem Łabudzkim. Myślę, że to normalny człowiek. W tym klubie nigdy nie było problemów finansowych. Oczywiście, nie chodzi mi tylko o pieniądze. Wiadomo jednak, co stało się w tamtym roku - powiedział Artur Czaja dla portalu SportoweFakty.pl.

Nieoficjalnie mówi się, że to nie koniec transferów na linii Częstochowa - Rzeszów. Blisko PGE Stali jest też Duńczyk Peter Kildemand, a rzeszowianie zainteresowani są również Grzegorzem Walaskiem i Mirosławem Jabłońskim.Więcej o: