PGE Stal Rzeszów z licencją warunkową na Enea Ekstraligę

Polski Związek Motorowy przyznał w piątek licencję dla klubów żużlowych na sezon 2015. Wszyscy ekstraligowcy otrzymali je, odmówiono natomiast licencji sześciu klubom z niższych lig.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLRzeszowianie otrzymali licencję warunkową. Powodem jest najprawdopodobniej brak umowy z miastem na użytkowanie stadionu. To jednak nie powinno być problemem dla klubu z ul. Hetmańskiej, bowiem przetarg ruszy lada dzień.

Oprócz rzeszowian warunkowe licencje dostały również zespoły z Wrocławia, Gorzowa i Grudziądza. Bezwarunkowe licencje otrzymały z kolei drużyny z Torunia, Tarnowa, Zielonej Góry i Leszna.

W I lidze decyzje były pozytywne dla wszystkich zespołów, z tym że bydgoszczanie i ostrowianie otrzymali licencje warunkowe, natomiast klub z Gniezna licencję nadzorowaną.

Nieciekawie wygląda natomiast sytuacja w II lidze. Licencje dostały tylko kluby z Krosna (bezwarunkowa) oraz Krakowa (warunkowa). Bez licencji są na razie drużyny z Opola, Piły, Rawicza, Lublina, Częstochowy i Gdańska.

Przypomnijmy, że od 19 grudnia można oficjalnie podpisywać kontrakty z zawodnikami. Wtedy też okaże się, kto ostatecznie pojedzie w PGE Stali Rzeszów, która ostatecznie wystąpi w najwyższej klasie rozgrywkowej.