Sport.pl

Rzeszowski żużel bez pieniędzy Marty Półtorak i bez ekstraligi?!

- Moja firma na pewno nie da już pieniędzy na żużel - mówi Marta Półtorak, była prezes PGE Marmy Rzeszów i główny sponsor rzeszowskiego żużla, cytowana przez Przegląd Sportowy.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Marmie? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL- Jesteśmy w żużlu od jedenastu lat, ale coraz częściej odnoszę wrażenie, że nasza centrala nie potrzebuje ludzi ani firm, które mogą w istotny sposób wpłynąć na rozwój speedwaya - stwierdza Półtorak w rozmowie z dziennikarzem Przeglądu Sportowego. Szefowej Marmy Polskie Folie, czyli głównego sponsora rzeszowskiego żużla, najprawdopodobniej chodzi o obietnice zmian w polskim żużlu, które miał złożyć Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego.

Zresztą Półtorak od ponad roku wahała się, czy nie zrezygnować z funkcjonowania w polskim żużlu. Kilkukrotnie kwestionowała sposób działania władz żużlowych i ich decyzje, które - jej zdaniem - nie miały nic wspólnego z regulaminem i zdrowym rozsądkiem. Podobnie było przy decyzji w sprawie kontraktu Rafała Okoniewskiego.

Już przed obecnym sezonem Półtorak zrezygnowała z funkcji prezesa sportowej spółki akcyjnej Speedway Stal. Stery oddała w ręce Andrzeja Łabudzkiego. Wciąż jednak była przy klubie, który okazał się najlepszy w Nice Polskiej Lidze Żużlowej i wywalczył awans do Enea Ekstraligi. Tyle tylko, że teraz może nie mieć pieniędzy na jazdę w ekstraklasie. Bez pieniędzy Marmy Polskie Folie będzie bardzo trudno zebrać odpowiednie pieniądze. - Mam nadzieję, że znajdzie się jakaś grupa ludzi, która weźmie na siebie pewne sprawy i być może drużyna jednak wystartuje - mówi dla Przeglądu Sportowego Półtorak.

Marta Półtorak kilka dni temu zapowiedziała w rozmowie z rzeszow.sport.pl, że decyzję co do przyszłości rzeszowskiego żużla i jej udziału w nim ogłosi w tym tygodniu. Nieoficjalnie mówi się, że może być to środa lub czwartek.Więcej o:
Komentarze (3)
Rzeszowski żużel bez pieniędzy Marty Półtorak i bez ekstraligi?!
Zaloguj się
 • tygrys102

  Oceniono 19 razy 15

  skamielina żużlowa - obsrani działacze położyli żużel już dawno...Karkosik wiedział co robi, wy...działacze od siedmiu boleści...

 • wiejskimondrala

  Oceniono 9 razy 9

  "Bez pieniędzy Marmy Polskie Folie będzie bardzo trudno zebrać odpowiednie pieniądze."
  Pieniądze służyły do zbierania pieniędzy? Czy na pewno o to Panu chodziło, Redaktorze?

 • maks200

  Oceniono 8 razy 6

  Teraz ten oszust tutaj edzi01245 ty smyku spadaj i przestan nacjagac ludzi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX