Enea Ekstraliga w komplecie. PGE Marma poznała ostatniego rywala

Zgodnie z zapowiedziami w czwartek wyjaśniło się, kto otrzyma tzw. ?dziką kartę? uprawniającą do startów w rozgrywkach Ekstraligi w sezonie 2015. Tak jak oczekiwano będzie to GKM Grudziądz.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Marmie. Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLW związku z tym, że licencji na starty w Ekstralidze nie otrzymał zespół z Częstochowy władze Enea Ekstraligi zdecydowały się ogłosić konkurs na to jedno wolne miejsce. Zainteresowanie wspomnianym konkursem wykazały trzy zespoły: GKM Grudziądz, ŻKS Ostrovia i ŻKS ROW Rybnik.

Konkurs ogłoszono 27 października jednak od samego początku faworytem byli grudziądzanie, bo tylko tam klub działa już jako spółka akcyjna. Tym właśnie sposobem GKM Grudziądz po 15 latach wraca do najwyższej klasy rozgrywkowej. Tamtejsi działacze mogą więc rozpocząć budowę składu na przyszły sezon. Jak na razie kontrakty w Grudziądzu przedłużyli Daniel Jeleniewski i Rafał Okoniewski.

Kibice poznali też pełny skład drużyn, które walczyć będą o punkty w najwyższej klasie rozgrywkowej w sezonie 2015. Będą to zespoły z: Gorzowa, Leszna, Tarnowa, Zielonej Góry, Torunia, Wrocławia, Rzeszowa i Grudziądza.