Sport.pl

Co zostanie z PGE Marmy na nowy sezon?

PGE Marma Rzeszów pewnie wygrała rywalizację w Nice Polskiej Lidze Żużlowej i po rocznej banicji powraca w szeregi najlepszych żużlowych drużyn w naszym kraju. Skład rzeszowian zostanie jednak zapewne mocno przebudowany.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Marmie? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLWydaje się, że zmiany w składzie są konieczne, bo Enea Ekstraliga to już jednak wyższa szkoła jazdy i jeżeli chce się w niej coś osiągnąć, to trzeba się dozbroić. Póki jednak jeszcze nie rozpoczął się okres transferowy, zawodnikom nie wolno rozmawiać z innymi klubami, a więc oficjalnie nikt nic nie mówi odnośnie do nowych kontraktów. Można jednak przedłużać umowy z żużlowcami, którzy w 2014 roku bronili barw poszczególnych klubów. Kto więc z ubiegłorocznego składu PGE Marmy chciałby w niej zostać i ma na to szansę?

Raczej sensowne wydaje się pozostawienie lidera Duńczyka Kenniego Larsena, bo był on rewelacją rozgrywek NPLŻ 2014. Nie wiadomo, czy podobnie będzie sobie radził w Ekstralidze, ale zasłużył na szansę, by się w niej zaprezentować. - Byłoby bardzo fajnie zostać w Rzeszowie - przyznaje Larsen. - Jednak nigdy nie wiadomo, co się stanie. Na początek musimy dojść do porozumienia z działaczami klubu - dodaje Duńczyk.

Sezon 2014 był również udany dla Szweda Petera Ljunga, który był bardzo mocnym punktem PGE Marmy i podobnie jak Larsen nie zawiódł w żadnym spotkaniu. - W Rzeszowie wszystko działa świetnie i jest naprawdę profesjonalnie poukładane - podkreśla Peter Ljung. Jeśli chodzi o ewentualną przyszłość w PGE Marmie, mówi wprost: - Oczywiście, że chciałbym nadal jeździć w Rzeszowie. Cały rok walczyliśmy, żeby dostać się do Ekstraligi i teraz chciałbym też mieć swój wkład w wyniki, które zespół będzie osiągał w najwyższej klasie rozgrywkowej - przyznaje Szwed.

Trochę ostrożniejszy co do swojej przyszłości w Rzeszowie jest Anglik Scott Nicholls, który zaliczył nadspodziewanie dobry sezon. - Mówiąc szczerze, byłem trochę zaskoczony, że dostałem szansę powrotu do Rzeszowa, ale postanowiłem ją jak najlepiej wykorzystać i na szczęście udało się - wyznaje "Hot Scott". - Byłoby mi bardzo miło, gdybym w Rzeszowie chociaż dostał szansę pokazania się w Ekstralidze. Zobaczymy jednak, czy będzie mi to dane - dodaje.

Trudno oczekiwać, że rzeszowscy działacze zdecydują się postawić na Duńczyka Nicolaia Klindta, skoro brakowało dla niego miejsca w minionym sezonie. A co z Polakami? Kapitan PGE Marmy jest raczej przekonany, że w Rzeszowie dalej jeździć nie będzie. - Raczej nie zostanę w Rzeszowie - mówi. Nie wiadomo, co będzie z Pawłem Miesiącem, ale sezon 2014 nie był wybitny w jego wykonaniu...

Wszystko wskazuje na to, że w Rzeszowie pozostanie natomiast junior Krystian Rempała, ale jego występy w Ekstralidze będą wielką niewiadomą. Z kolei Łukasz Sówka ma wciąż ważny kontrakt z PGE Marmą. Oczywiście nie oznacza to, że zawodnik na pewno w stolicy Podkarpacia pozostanie, ale sam "Sówkins" mówi, że nie wyobraża sobie sytuacji, by miał odejść. Warto zauważyć, że w sezonie 2015 Sówka będzie już seniorem, a w zakończonych rozgrywkach NPLŻ raczej nie zachwycił i w przekroju całego sezonu spisywał się poniżej oczekiwań.

Nowe kontrakty dla "starych" zawodników PGE Marmy zależą też od tego, kogo uda się pozyskać. A okno transferowe zostanie otwarte dopiero w połowie grudnia. Wtedy zapewne wyjaśni się też, kto nadal będzie bronił barw rzeszowskiej drużyny.Więcej o:
POPULARNE
NAJNOWSZE
" /> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29] <div id= 
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
  • Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN Robert Lewandowski przegrał z innymi napastnikami w rankingu ESPN
  • Joanna Jędrzejczyk usunęła Joanna Jędrzejczyk usunęła "sępy". "Menedżer ukradł mi pieniądze, rozstałam się z narzeczonym"
  • Producent murawy na Narodowym odpowiada na zarzuty o stan boiska Producent murawy na Narodowym odpowiada na zarzuty o stan boiska
  • Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski! Jakub Błaszczykowski chce zakończyć karierę w reprezentacji Polski!