Sport.pl

Jest decyzja w sprawie Okoniewskiego. GKSŻ miał rację

Po kilku miesiącach oczekiwania w końcu doczekaliśmy się decyzji Trybunału PZM w sprawie dotyczącej PGE Marmy Rzeszów i Rafała Okoniewskiego. Ten podtrzymał decyzję GKSŻ wydaną w kwietniu.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Marmie? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLPrzypomnijmy, że do konfliktu na linii Okoniewski - PGE Marma doszło przed sezonem 2014. Rzeszowski klub wstrzymał zawodnikowi wypłatę pieniędzy ze względu na brak przedstawienia rozliczenia wydatków na przygotowanie do sezonu. Okoniewski oczywiście nie zgadzał się z zarzutami byłej prezes rzeszowskiego klubu Marty Półtorak i rozpoczęła się walka pomiędzy tymi dwoma stronami.

W kwietniu Główna Komisja Sportu Żużlowego podjęła decyzję o rozwiązaniu kontraktu Rafała Okoniewskiego z PGE Marmą Rzeszów. Oczywiście nie zgadzała się z tym stanowiskiem Marta Półtorak i złożyła odwołanie do Trybunału Polskiego Związku Motorowego. Warto również dodać, że Okoniewski po decyzji GKSŻ mógł podpisać kontrakt z innym klubem, jednak zainteresowane kluby musiały liczyć się z tym, że decyzja może zostać zmieniona przez PZM, a punkty "Okonia" będą anulowane. Zawodnik bardzo szybko podpisał kontrakt z GKM Grudziądz i zaliczył bardzo dobry sezon. Uzyskując średnią 2,473, był drugim najskuteczniejszym zawodnikiem w Nice Polskiej Lidze Żużlowej.

W czwartek Trybunał PZM zdecydował, że podtrzymuje decyzję GKSŻ wydaną w kwietniu. Dosyć zdziwiona całą sytuacją jest Marta Półtorak. - Właściwie trudno mi się nawet odnieść do całej sytuacji, bo o decyzji dowiedziałam się z portalu internetowego - przyznaje. - Wydaje mi się, że powinno być w tej całej sprawie jakieś uzasadnienie, a takowego w ogóle nie otrzymaliśmy. Trochę to dziwnie wszystko wygląda - dodaje.Więcej o: