Sport.pl

Memoriał Nazimka po raz trzydziesty

W piątek na torze w Rzeszowie odbędzie się jubileuszowy XXX Memoriał im. Eugeniusza Nazimka. Zazwyczaj turniej ten był tzw. castingiem przed kolejnym sezonem.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Marmie? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLEugeniusz Nazimek był zawodnikiem rzeszowskiej Stali, który zginął tragicznie w czasie meczu z Legią Warszawa 12 lipca 1959 roku na torze w Rzeszowie. Pierwszy Memoriał jego imienia rozegrano w 1983 roku. Od tamtego czasu na stałe wpisał się w kalendarz sportu żużlowego w stolicy Podkarpacia. Zawody nie odbyły się tylko dwukrotnie - w latach 2000 i 2013. Jak do tej pory najwięcej zwycięstw w memoriale ma Jan Krzystyniak, który wygrywał czterokrotnie. Jednak już w piątek zrównać się z nim może kapitan PGE Marmy Maciej Kuciapa.

Piątkowe zawody dla zawodników PGE Marmy będą testem przed rewanżowym meczem finałowym w Nice Polskiej Lidze Żużlowej z Orłem Łódź. Na dobrą sprawę na liście startowej brakuje tylko jednego zawodnika rzeszowskiego klubu, który wystąpi w niedzielę. Chodzi o Duńczyka Kenniego Larsena.

Kibice jednak zawsze też patrzą na tego typu zawody z innej strony. Nie jest bowiem tajemnicą, że przy tej właśnie okazji działacze mogą przyjrzeć się różnym zawodnikom. Tak więc może być to pewnego rodzaju znak, kogo działacze widzieliby w przyszłym sezonie w barwach PGE Marmy.

Na liście startowej są zawodnicy, którzy w zimie mogą chcieć zmienić klub. Należy do nich na pewno Grzegorz Walasek, który w zeszłym sezonie zaliczył bardzo dobry sezon w Rzeszowie. W tym roku jednak nie wybrał dobrze, przenosząc się do Częstochowy. Doszła jeszcze kontuzja i Walasek na dobrą sprawę niewiele pojeździł.

Wśród zawodników, których zobaczymy na torze przy ul. Hetmańskiej, jest również Rosjanin Grigorij Łaguta, który będzie jednym z najbardziej łakomych kąsków w okienku transferowym. Łaguta podobnie jak Walasek nie jeździł wiele, złapał też kontuzję, która wykluczyła go na większą część sezonu.

Trzecim ekstraligowym nazwiskiem na oficjalnej liście startowej jest Adrian Miedziński z Unibaxu Toruń. Wychowanek toruńskiego klubu jak do tej pory nigdy nie zmieniał barw klubowych, ale po obecnym sezonie coraz częściej mówi się, że może właśnie teraz nadejdzie ten moment...

Początek zawodów o godz. 18. Bilety w cenie 15 zł.

Lista startowa: 1. Paweł Miesiąc, 2. Dawid Lampart, 3. Karol Baran, 4. Scott Nicholls, 5. Maciej Kuciapa, 6. Daniel Jeleniewski, 7. Krystian Rempała, 8. Dawid Stachyra, 9. Adrian Miedziński, 10. Peter Ljung, 11. Grzegorz Walasek, 12. Łukasz Sówka, 13. Sebastian Ułamek, 14. ?, 15. Robert Miśkowiak, 16. Grigorij Łaguta.Więcej o: