Wraca Memoriał Nazimka. Po raz trzydziesty w Rzeszowie

Dobra wiadomość dla kibiców żużla - oprócz emocji związanych z finałowymi meczami PGE Marmy 3 października odbędzie się na rzeszowskim stadionie jubileuszowy Memoriał im. Eugeniusza Nazimka.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Marmie? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLBędzie to już trzydziesta edycja tradycyjnego turnieju im. E. Nazimka, zawodnika rzeszowskiej Stali, który zginął tragicznie na torze przy ul. Hetmańskiej w 1959 roku.

Wiadomość o tym, że impreza w ogóle się odbędzie jest dosyć niespodziewana, bo fani w Rzeszowie chyba już nawet specjalnie na to nie liczyli. W zeszłym roku chociaż Memoriał był zapowiadany, to ostatecznie się nie odbył. Tak zdarzyło się tylko dwa razy w historii - w roku 2000 i właśnie 2013. Pierwszy raz zawodnicy uczcili pamięć rzeszowskiego zawodnika 5 września 1983.

Nie jest tajemnicą, że tego typu zawody są często okazją dla działaczy, by zaprosić zawodników, których ewentualnie widzieliby w składzie swojego zespołu w przyszłym sezonie. Na razie nie ma jeszcze oficjalnej listy startowej, ale nieoficjalnie Rzeszow.Sport.Pl dowiedział się, że jednym z zawodników, którzy pojawią się w Rzeszowie, będzie Rosjanin Grigorij Łaguta. Zawodnik do tej pory jeżdżący w Częstochowie będzie na pewno łakomym kąskiem w okresie transferowym.

Początek zawodów w piątek 3 października o godz. 18. Bilety w cenie 15 zł.