Sport.pl

Orzeł Łódź w finale Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Czeka na PGE Marmę?

Niespodzianka stała się faktem. Orzeł Łódź wystąpi w finale Nice Polskiej Ligi Żużlowej, gdzie zmierzy się z PGE Marmą Rzeszów. Ta musi tylko w czwartek potwierdzić swoją dominację nad Carbon Startem Gniezno.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Marmie? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLOrzeł wyeliminował z walki o awans do Enea Ekstraligi jednego z głównych faworytów GKM Grudziądz. Łodzianie w pierwszym meczu wygrali na własnym torze 48:42 i w rewanżu musieli bronić zaliczki. Przed biegami nominowanymi podczas środowego meczu w Grudziądzu przegrywali już 35:43 i miejscowym brakowało tylko pięciu punktów do szczęścia. Trener Orła zastosował jednak podwójną zmianę taktyczną i w dwóch ostatnich wyścigach pojechali Jason Doyle i Jakub Jamróg. I wygrali dwukrotnie po 4:2, zapewniając tym samym swojemu zespołowi finał.

W tym praktycznie jest już też PGE Marma Rzeszów, która w pierwszym pojedynku półfinału wysoko wygrała w Gnieźnie ze Startem. Rewanż powinien być tylko formalnością. Mimo to PGE Marma chce wygrać w czwartek na własnym torze. Początek spotkania o godz. 17.30. Pierwszy mecz finału w przypadku awansu rzeszowian odbędzie się już w niedzielę w Łodzi.Więcej o: