Sport.pl

Na kogo trafi PGE Marma Rzeszów w play-off?

Ostatnia kolejka Nice Polskiej Ligi Żużlowej da odpowiedź, z kim w rundzie play-off zmierzą się żużlowcy PGE Marmy Rzeszów . Wariantów na tę chwilę jest kilka.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Marmie. Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLPodopieczni Janusza Ślączki są już pewni pierwszego miejsca bez względu na to, jak zakończy się ich spotkanie w Łodzi, które rozegrają w ramach ostatniej kolejki fazy zasadniczej. Rzeszowianie w pierwszej rundzie play-off spotkają się z czwartą drużyną ligi. Kto to będzie?

W walce o pozostałe trzy miejsca, które gwarantują start w play-off, są jeszcze cztery drużyny: GKM Grudziądz, Orzeł Łódź, Carbon Start Gniezno oraz ŻKS ROW Rybnik. Zespół z Grudziądza jest już pewny udziału w kolejnej rundzie, ale pozostaje jeszcze pytanie, z jakiego miejsca do niej przystąpi.

Na dzień dzisiejszy jedno jest pewne. Rzeszowianie nie spotkają się z drużyną z GKM-em w półfinale. Pozostaje więc ktoś z trójki: Łódź, Gniezno lub Rybnik.

W ostatniej kolejce drużyna z Grudziądza zmierzy się z Carbon Startem Gniezno (43:46), PGE Marmę czeka pojedynek w Łodzi z Orłem (55:35), a ŻKS ROW Rybnik o punkty powalczy w Bydgoszczy z Polonią (46:44). W przypadku zwycięstwa Gniezna nad Grudziądzem (bez względu na wynik) rzeszowianie w play-off zmierzą się z drużyną Orła. Jeżeli natomiast Start przegra, ale obroni bonusa, wtedy PGE Marma na pierwszy mecz play-off uda się właśnie do Gniezna. Warunkiem dodatkowym, ale koniecznym dla tego wariantu, jest zwycięstwo Orła nad PGE Marmą w najbliższą niedzielę. Jeżeli jednak łódzka drużyna pokona rzeszowian w stosunku większym niż 55:35, a Start wygra z GKM, zgarniając też punkt bonusowy, wtedy również dojdzie do pojedynku rzeszowsko-gnieźnieńskiego.

Ostatnia opcja, najmniej realna, to pojedynek PGE Marmy z ŻKS ROW Rybnik. Rybniczanie musieliby wygrać w Bydgoszczy. W dodatku GKM Grudziądz musiałby pokonać Start przewagą większą niż 46:43. Dodatkowo Orzeł musiałby wygrać w niedzielę z PGE Marmą. Gdyby ŻKS ROW rzeczywiście odniósł zwycięstwo i mecz w Gnieźnie potoczyłby się po myśli drużyny z Rybnika, wówczas zespół ten awansowałby do play-off. Dokładając do tej opcji ewentualną porażkę Orła, rzeszowianie zmierzyliby się z łódzkim zespołem. Odpowiedzi na wszystkie pytania poznamy jednak już w najbliższą niedzielę.Więcej o: