Przeprawa PGE Marmy na Łotwie. Spaceru nie będzie

W niedzielę, w meczu 9. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej, lider tabeli PGE Marma Rzeszów zmierzy się na Łotwie z Lokomotivem Daugavpils. Bonus rzeszowianie mają niemal pewny, ale jadą po trzy punkty.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Marmie? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL- Fajnie jest wrócić na fotel lidera i teraz będziemy chcieli utrzymać tę pozycję. Jedziemy do Daugavpils po zwycięstwo - zapowiada trener PGE Marmy Janusz Ślączka. PGE Marma ma na koncie 14 punktów i przewodzi stawce. Lokomotiv jest dopiero siódmy i do tej pory żużlowcy z Łotwy uzbierali zaledwie pięć "oczek". W pierwszej rundzie, w Rzeszowie, przegrali bardzo wysoko, aż 21:69, a żaden z przyjezdnych zawodników nie wygrał indywidualnie biegu. Z kolei aż czterech żużlowców PGE Marmy zanotowało płatne komplety, czyli punkty z bonusami.

Tyle tylko, że Łotysze od lat na swoim torze są groźni dla wszystkich. Ze specyficzną nawierzchnią nie każdy żużlowiec gości sobie radzi. - Spodziewamy się, że będzie twardy tor - przewiduje trener Ślączka. A dwa tygodnie temu, na twardej nawierzchni w Gnieźnie, rzeszowianie nie wypadli najlepiej i przegrali pierwszy w sezonie mecz ze Startem. Wtedy zawiedli krajowi jeźdźcy, dlatego teraz szkoleniowiec PGE Marmy pomieszał nieco składem i w każdej z par będzie Polak i obcokrajowiec. O ile pierwsza para pozostała bez zmian, o tyle Maciej Kuciapa zamienił się numerami ze Szwedem Peterem Ljungiem. Teraz to ten drugi będzie tworzył parę z rzeszowskimi juniorami, a Kuciapa pojedzie razem z Anglikiem Scottem Nichollsem. Co do juniorów natomiast, to pod nr. 6. widnieje nazwisko Marco Gaschki. Drugim młodzieżowcem będzie więc zapewne Łukasz Sówka, choć Janusz Ślączka znów tajemniczo zapowiada możliwość skorzystania z gościa, czyli zawodnika wypożyczonego na ten mecz.

Początek spotkania w niedzielę o godz. 17.15.

Awizowane składy:

PGE Marma Rzeszów: 1. Kenni Larsen, 2. Paweł Miesiąc, 3. Maciej Kuciapa, 4. Scott Nicholls, 5. Peter Ljung, 6. Marco Gaschka

Lokomotiv Daugavpils: 9. Kjastas Puodżuks, 10. Simon Gustafsson, 11. Maksim Bogdanow, 12. Rory Schlein, 13. Joonas Kylmaekorpi, 14. Jewgienij Kostygow