PGE Marma Rzeszów liczy na rewanż z liderem

W niedzielę żużlowcy PGE Marmy Rzeszów rozpoczną rundę rewanżową w Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Przed własną publicznością zmierzą się z liderem Carbon Startem Gniezno.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Marmie. Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLPojedynek na torze przy Hetmańskiej w Rzeszowie będzie rewanżem PGE Marmy za porażkę z ubiegłego weekendu w Gnieźnie. Wówczas podopieczni Janusza Ślączki zanotowali słabe zawody i przegrali 39:51. Była to pierwsza przegrana rzeszowskiej drużyny w obecnych rozgrywkach Nice Polskiej Ligi Żużlowej. - Nie był to nasz najlepszy mecz. Walczyliśmy i jechaliśmy do samego końca, ale tylko zagraniczni zawodnicy jechali na swoim poziomie. Szkoda, że słabiej pojechali Maciej Kuciapa, Paweł Miesiąc i Łukasz Sówka - nie krył rozczarowania porażką trener PGE Marmy, która kosztem właśnie ekipy z Gniezna straciła fotel lidera.

- Mój zespół pojechał świetne zawody. Zawodnicy walczyli o każdy punkt. To był trudny mecz z trudnym rywalem. Podobnie będzie w Rzeszowie. Jedziemy tam po zwycięstwo - dodał z kolei opiekun Startu, Dariusz Śledź, który w ubiegłym sezonie z rzeszowską drużyną spadł z Enea Ekstraligi.

Rzeszowianie do zespołu z Gniezna tracą tylko punkt. Po siedmiu kolejkach ekipa Ślączki ma 11 oczek.

Niedzielny pojedynek pierwotnie rozpocząć miał się o godz. 14. Zawody przełożono jednak na godz. 18. Niewykluczone jednak, że spotkanie drugiej z pierwszą aktualnie drużyną ligi zostanie odwołane. Dzień wcześniej bowiem w Malilli odbyć ma się Grand Prix Szwecji. Jeśli nie dojdzie ono do skutku wówczas zawodnicy pojadą w terminie rezerwowym 15 czerwca. A to oznacza, że mecz w Rzeszowie zostanie przełożony.

W Grand Prix udział weźmie żużlowiec PGE Marmy Peter Ljung.

Awizowane składy:

Carbon Start Gniezno: 1. Jonas Davidsson, 2. Adrian Gomólski, 3. Damian Adamczak, 4. Wadim Tarasienko, 5. Bjarne Pedersen, 6. Adrian Gała.

PGE Marma Rzeszów: 9. Kenni Larsen, 10. Paweł Miesiąc, 11. Peter Ljung, 12. Nicolai Klindt, 13. Maciej Kuciapa, 14., 15. Łukasz Sówka

Pozostałe pary 8. kolejki:

ŻKS ROW Rybnik - Lubelski Węgiel KMŻ Lublin, GKM Grudziądz - Lokomotiv Daugavpils, Polonia Bydgoszcz - Orzeł Łódź