Sport.pl

PGE Marmy mecz z podtekstami. W Lublinie

Poniedziałek Wielkanocny żużlowcy PGE Marmy Rzeszów spędzą na torze. W meczu 2. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej zmierzą się z miejscowym KMŻ-em. Dla kilku zawodników będzie to mecz z podtekstami.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Marmie. Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLTo, że Poniedziałek Wielkanocny dla żużlowców jest dniem pracy, to już wieloletnia tradycja. W tym roku jednak dla kilku z nich będzie specjalnym dniem. Kapitan PGE Marmy Maciej Kuciapa i Paweł Miesiąc wrócą bowiem na tor, gdzie startowali w minionym sezonie. Choć nie do końca, bowiem pod koniec sezonu pomiędzy nimi, a klubem zrobiło się spore zamieszanie. Ostatecznie obaj pożegnali się z KMŻ-em i wylądowali w swoim macierzystym klubie.

W drugą stronę wyruszył natomiast Dawid Lampart, który po nieudanym sezonie w Rzeszowie, postanowił odbudować się na pierwszoligowych torach, w barwach KMŻ-u. W Lublinie ścigają się też dwaj inni byli żużlowcy zespołu z Rzeszowa, Australijczycy Cameron Woodward i Davey Watt. Lublinianie jednak teoretycznie mają gorszy skład niż PGE Marma, dlatego to rzeszowianie będą faworytem. - Trudno powiedzieć, czy faktycznie tak będzie. Na pewno będziemy walczyć o jak najlepszy wynik, o zwycięstwo. Będziemy robić wszystko, by pokazać się z jak najlepszej strony. Zapowiada ciekawy mecz i dobre ściganie - mówi Maciej Kuciapa, który był liderem rzeszowian w pierwszym, wygranym meczu z Orłem Łódź 55:35. Lublinianie natomiast w debiucie wywalczyli remis 45:45 na trudnym torze w Daugavpils. Teraz po raz pierwszy będą jeździć na własnym torze.

Dla rzeszowian będzie to także pierwszy wyjazd, na który pojadą w mocno przemeblowanym składzie. - Pomieszam pary, być może wymienię zawodnika - zapowiadał trener Janusz Ślączka. I tak zrobił. Zestawienie PGE Marmy wygląda całkowicie inaczej niż na inaugurację ligi. Nie ma w składzie Duńczyka Nicolaia Klindta, który wypadł najsłabiej z obcokrajowców. Jest natomiast Anglik Scott Nicholls.

Inaczej też niż w meczu w Rzeszowie prowadzącymi pary będą obcokrajowcy, za wyjątkiem pary z młodzieżowcami. Z tymi pojedzie Maciej Kuciapa. Z Nichollsem w parze będzie się ścigał Szwed Peter Ljung, a z Pawłem Miesiącem Duńczyk Kenni Larsen.

Początek poniedziałkowego meczu o godz. 15.30.

Awizowane składy:

PGE Marma Rzeszów: 1. Kenni Larsen, 2. Paweł Miesiąc, 3. Peter Ljung, 4. Scott Nicholls, 5. Maciej Kuciapa, 6. Łukasz Sówka

KMŻ Lublin: 9. Cameron Woodward, 10. Andriej Kudriaszow, 11. Davey Watt, 12. Dawid Lampart, 13. Robert Miśkowiak, 14. Arkadiusz MadejWięcej o: