Dwa sparingi i prezentacja PGE Marmy Rzeszów

W sobotę w Tarnowie, a dzień później w Rzeszowie dojedzie do dwóch treningów punktowanych żużlowców PGE Marmy Rzeszów z tarnowską Unią. W międzyczasie, w sobotni wieczór, rzeszowscy żużlowcy zaprezentują się kibicom w Millenium Hall.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Marmie. Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLTo będzie weekend pod znakiem żużla. W sobotę o godz. 14 podopieczni trenera Janusza Ślączki po raz pierwszy w tym roku pojadą oficjalny sparing. Na razie jednak w okrojonym składzie. Dzień później, w niedzielę w Rzeszowie, szkoleniowiec będzie miał do dyspozycji już wszystkich zawodników. - W niedzielę będą już Ljung i Nicholls. W zespole z Tarnowa ma nie być Hancocka, więc może któregoś zagranicznego zawodnika damy do Tarnowa - zapowiada trener PGE Marmy, który będzie miał w niedzielę kłopot bogactwa. Będzie mógł bowiem skorzystać z usług sześciu seniorów, a w składzie będzie miał tylko pięć miejsc.

Co ciekawe, na sobotni sparing w Tarnowie w składzie rzeszowian znalazł się Rafał Okoniewski, który od końca poprzedniego sezonu jest w ciągłym sporze z klubem z Rzeszowa. Nie wiadomo jednak, czy ostatecznie nie zostanie w zespole, ale ta sprawa ma się dopiero wyjaśnić.

Po sobotnim sparingu w Tarnowie żużlowcy PGE Marmy udadzą się do Millenium Hall, gdzie o godz. 19.30 rozpocznie się oficjalna prezentacja zespołu. Kibice żużla w Rzeszowie będą mogli poznać nowych zawodników, porozmawiać z nimi oraz zrobić sobie zdjęcie czy wziąć autograf. Prezentacja odbędzie się w barze Sport`S Bar-B-Q.

Pojedynki z Unią Tarnów natomiast rozpoczną się odpowiednio o godz. 14 w sobotę i o godz. 16 w niedzielę. Biletem wstępu na mecz w Rzeszowie będzie program zawodów w cenie 15 zł. Program ten upoważniał będzie też do wejścia na stadion na kolejny sparing PGE Marmy, w piątek 11 kwietnia z Włókniarzem Częstochowa.

Sezon w Polskiej Lidze Żużlowej rozpocznie się dwa dni później.