Niespodzianka w Krakowie. Paweł Miesiąc w finale Złotego Kasku

Żużlowiec PGE Marmy Rzeszów Paweł Miesiąc zajął piąte miejsce podczas eliminacji do turnieju finałowego o Złoty Kask, który odbył się w Krakowie. Miesiąc jako jedyny zawodnik rzeszowskiego klubu wywalczył awans.

Chcesz wiedzieć wszystko o PGE Marmie. Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

W turnieju głównym wychowanek rzeszowskiego klubu wywalczył 9 punktów (1,2,2,2,2), ale o miejsce premiowane awansem do finału musiał zmierzyć się w biegu dodatkowym. W tym oprócz niego startowali też inni rzeszowianie, jeżdżący jednak obecnie w barwach innych klubów: Rafał Trojanowski i Karol Baran. Miesiąc nie pozostawił kolegom złudzeń i pewnie wygrał ten bieg.

W całych zawodach zwyciężył Przemysław Pawlicki przed Piotrem Pawlickim i Krzysztofem Buczkowskim. Dziesiąte miejsce zajął Maciej Kuciapa z PGE Marmy, który wywalczył siedem punktów (3,1,1,1,1).

Szczęścia nie miał też Łukasz Sówka, który startował w eliminacjach w Ostrowie Wielkopolskim. Junior PGE Marmy zajął dopiero 13. miejsce, z czterema punktami na koncie (1,1,1,0,1). Wygrał były żużlowiec rzeszowskiego klubu Grzegorz Walasek przed Patrykiem Dudkiem i Piotrem Protasiewiczem.