Walasek odchodzi z PGE Marmy. Wybrał Włókniarza Częstochowa

Grzegorz Walasek to kolejny żużlowiec, który opuszcza drużynę PGE Marmy Rzeszów, spadkowicza z Enea Ekstraligi. Wychowanek Falubazu Zielona Góra po dwóch latach spędzonych w Rzeszowie odchodzi do Włókniarza Częstochowa.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PL37-letni Walasek w ostatnich dwóch sezonach był liderem drużyny z Rzeszowa. Nie tylko na torze, gdzie praktycznie nie zawodził, ale też w parku maszyn, gdzie potrafił wprowadzić znakomitą atmosferę, a także bez wahania pożyczyć swoje motocykle mającym problemy kolegom. Jakby tego było mało, w lipcu podczas meczu z Lechmą Startem Gniezno, Walasek doznał poważnej kontuzji kręgosłupa. Mimo to nie zakończył startów, ale razem z drużyną z Rzeszowa do końca walczył o utrzymanie w lidze.

Po spadku wiadomo było, że wychowanka zielonogórskiego klubu ciężko będzie zatrzymać w Rzeszowie. Walasek miał ofertę m.in. z Gdańska, długo też prowadził negocjacje z działaczami z Rzeszowa. Jednak w środę podjął decyzję, że nadchodzący sezon spędzi w drużynie Włókniarza Częstochowa. Nie będzie to jego pierwszy sezon pod Jasną Górą, startował tam bowiem w latach 2000-2005. We Włókniarzu osiągnął największe sukcesy - był złotym medalistą Drużynowego Pucharu Świata, Drużynowym Mistrzem Polski oraz Indywidualnym Mistrzem Polski.

Przypomnijmy, że z rzeszowskim klubem pożegnali się także Duńczyk Nicki Pedersen, który odszedł do Unii Leszno, Chorwat Jurica Pavlic (Betard Sparta Wrocław), Dawid Lampart (Lubelski Węgiel KMŻ Lublin), Dennis Andersson (Polonia Bydgoszcz) oraz Łukasz Kret (KSM Krosno). Nie wiadomo, jaka przyszłość czeka Rafała Okoniewskiego, który ma co prawda ofertę z GKM-u Grudziądz, ale wciąż jest związany kontraktem z drużyną PGE Marmy.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że w zespole z Rzeszowa startować będą Maciej Kuciapa, Paweł Miesiąc oraz Duńczycy Nicolai Klindt i Kenni Larsen. Bliski pozostania w Rzeszowie jest także Łukasz Sówka, a być może z PGE Marmą zwiążą się także Anglik Scott Nicholls oraz Szwed Peter Ljung. W Rzeszowie nie będzie jeździł przymierzany wcześniej do zespołu PGE Marmy inny Szwed Thomas Jonasson. Ważne kontrakty w Rzeszowie mają także juniorzy Marco Gaschka i Krystian Rempała. Trenerem będzie Janusz Ślączka, a prezesem Andrzej Łabudzki, który zastąpi na tym stanowisku Martę Półtorak. Oficjalnie drużyna, a także trener i prezes mają zostać zaprezentowani podczas czwartkowej konferencji prasowej.