Sport.pl

Żużlowiec nie dogadał się z PGE Marmą. Odchodzi do Lublina

Dawid Lampart w najbliższym sezonie nie będzie bronił barw PGE Marmy Rzeszów. Żużlowiec podpisał kontrakt z zespołem Lubelskiego Węgla KMŻ Lublin.

Wszystko o PGE Marmie w specjalnym serwisie na RZESZOW.SPORT.PLDawid Lampart, w poprzednim sezonie notujący w 18 spotkaniach średnią biegową 0,774, to kolejny żużlowiec, który żegna się z rzeszowską drużyną. Po sensacyjnym spadku PGE Marmy z Enea Ekstraligi odszedł już Nicki Pedersen. Duńczyk przeniósł się bowiem do drużyny z Leszna. W ekipie żurawi nie zobaczymy też Juricy Pavlica, Rafała Okoniewskiego i Grzegorza Walaska. Ten pierwszy wybrał ofertę Betardu Sparty Wrocław, "Okoń" z kolei ma jeździć w Grudziądzu, a Walasek ma propozycje z Gdańska i Częstochowy. Niewykluczone, że zespół opuści również Łukasz Sówka, którego w składzie widziałby Unibax Toruń.

Wciąż nie wiadomo natomiast, jak będzie wyglądać skład PGE Marmy w nowym sezonie. Zgodnie z zapowiedzią ustępującej prezes Marty Półtorak kadra ma być znana ok. 15 grudnia. Na razie według nieoficjalnych informacji trenerem żurawi ma być Janusz Ślączka, a barwy zespołu reprezentować mają Paweł Miesiąc i Duńczyk Nicolai Klindt. Ponadto w kręgu zainteresowań znajdują się Anglik Scott Nicholls, Duńczyk Kenni Larsen oraz Szwed Peter Ljung. Niewiele zabrakło, aby w PGE Marmie jeździł Cameron Woodward. Australijczyk, podobnie jak wspomniany Lampart, ostatecznie wybrał jednak ofertę lubelskiego LW KMŻ.Więcej o: